Yeni Peugeot 408X ve Inception Concept tanıtıldı | Firma Ekle - Ücretsiz Firma Rehberi - Ücretsiz Firma Ekle

Yeni Peugeot 408X ve Inception Concept ...

Peugeot 408X, C-segmentinin üst noktasında konumlanıyor ve hem markanın tarihinde hem de sahip olunan küresel ...
Yeni Peugeot 408X ve Inception Concept tanıtıldı

Yeni Peugeot 408X ve Inception Concept tanıtıldı

Peugeot, 2023 Şanghay Otomobil Fuarı'nda 408X ve Inception Concept modellerini görücüye çıkardı. Avrupa'da bulunduğu kadar Asya'da da yenilikçi yaklaşımıyla ilgi çeken 408, Çin piyasasındaki 408 modeliyle karışmaması adına modeli 408X olarak adlandırıyor.

Peugeot 408X, C-segmentinin üst noktasında konumlanıyor ve hem markanın tarihinde hem de sahip olunan küresel otomotiv sektöründe Peugeot dizayncılarının ve mühendislerinin yaratıcılığını aynısı görülmemiş bir fastback siluetinde yansıtıyor.

Peugeot 408X, tıpkı Avrupa’da bulunduğu gibi Çin ve Asya’da da türünün ilk örneği olmasıyla ilgi çekiyor.

Inception Concept

Peugeot, ilaveten Peugeot Inception Concept'i de Asya'da ilk kez tanıttı. Geçen Ocak ayında Las Vegas'ta düzenlenen CES'te dünya tanıtımı oluşturulan ve sonrasında Avrupa’da tanıtılan konsept otomobil, Peugeot'nun istikbal vizyonunun gerçekçi bir ifadesi olarak öne çıkıyor.

Kedi duruşu ve çekici tipi ile tamamiyle yeni dizayn dili, devrim derecesindeki iç mekan ve aynısı görülmemiş sürüş hissi vaadi ile Peugeot Inception Concept, markanın istikbalteki elektrikli araçlarına yönelik vizyonunu meydana koyuyor.