Volkswagen, elektrikli araç menzilini 700 kmye çıkarmayı hedefliyor | Firma Ekle - Ücretsiz Firma Rehberi - Ücretsiz Firma Ekle

Volkswagen, elektrikli araç menzilini 700 kmye ...

Son aylarda elektrikli otomobil satışlarını süratle artırmaya devam eden Alman otomobil yapımcısı Volkswagen, ...
Volkswagen, elektrikli araç menzilini 700 kmye çıkarmayı hedefliyor

Volkswagen, elektrikli araç menzilini 700 kmye çıkarmayı hedefliyor

Son aylarda elektrikli otomobil satışlarını süratle artırmaya devam eden Alman otomobil yapımcısı Volkswagen, yeni güncellemeler yaparak daha çok müşteri çekmek istiyor. Elektrikli araçlarının altyapısını meydana getiren MEB platformu amacıyla detaylı yenilikler planlayan şirket, sürüş menzilini 700 kilometreye çıkarmanın planlarını yapıyor.

Volkswagen, MEB platformunu 2015 senesinde geliştirmeye başladı. Söz hususu platformu kullanan ilk model olarak 2020 senesinde ID.3 karşımıza çıktı.

Ardından değişik pazarlar amacıyla geliştirilen ID.4, ID.5, ID.6 ve ID.Buzz modelleriyle bu platformu kullanan modellerin adedi 5'e yükseldi.

Şu anki menzil 549 km

Söz hususu modeller WLTP'ye göre karma kullanımda en çok 549 kilometreye kadar menzil sunuyor.

İki yeni model yolda

MEB platformunu kullanacak ve 2025'e kadar pazara sürülecek iki yeni model daha geliyor. ID Life ve Aero B. ID Life adlı yeni modeller, ailenin giriş civarını oluşturacağı amacıyla 700 km menzille gelmeleri henüz biraz zor görünüyor.

Öte yandan, Aero B olarak anılan büyük modelde güncellenmiş MEB platformunun kullanılması ve bu aracın 700 km menzil sunması bekleniyor.