Togg çok hızlı başladı Şaşırtan satış rakamları | Firma Ekle - Ücretsiz Firma Rehberi - Ücretsiz Firma Ekle

Togg çok hızlı başladı Şaşırtan satış ...

Türkiyenin mobilite sektöründe faaliyet gösteren küresel teknoloji markası Togg, büyük bir başarı elde ...
Togg çok hızlı başladı Şaşırtan satış rakamları

Togg çok hızlı başladı Şaşırtan satış rakamları

Türkiye'nin mobilite sektöründe faaliyet gösteren küresel teknoloji markası Togg, büyük bir başarı elde ettiğini duyurdu. Haziran sonu itibarıyla 808 adet T10X satışı gerçekleştirerek, tüm sınıflardaki elektrikli SUV'ları geride bırakarak pazar lideri oldu.

Togg, "bir otomobilden fazlası" hedefiyle yola çıkarak Türkiye'nin ilk doğuştan elektrikli akıllı cihazı olan T10X'i kullanıcılarla buluşturmaya devam etti. Sadece 2 ayda gerçekleştirilen bu satışlarla birlikte, elektrikli SUV segmentinde pazar lideri olma başarısını gösterdi.

Mayıs ve Haziran aylarında 808 adet T10X teslimatı gerçekleştirilerek, elektrikli C-SUV segmentinde %28,9'luk bir pazar payına ulaşıldı ve liderlik elde edildi. T10X, toplam elektrikli SUV pazarında da Haziran sonu itibarıyla %15'lik bir pazar payıyla lider konumuna yerleşti.

Togg, Türkiye'nin fikri mülkiyet haklarına sahip olduğu ve küresel düzeyde rekabet edecek bir mobilite markasıdır. Anadolu Grubu Holding AŞ, BMC Otomotiv Sanayi ve Ticaret AŞ, Turkcell İletişim Hizmetleri AŞ, Zorlu Holding AŞ ve Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği'nin ortaklığıyla 25 Haziran 2018 tarihinde kurulmuştur.

Togg, Trugo ve Trumore gibi alt markalarıyla birlikte akıllı ve bağlantılı otomobiller etrafında bir ekosistem oluşturarak yeni teknolojiler, hizmetler, kullanıcı deneyimleri ve iş modelleri geliştirmektedir. Şirket, C segmentindeki ilk akıllı cihaz olan T10X'in pazara sunulmasının ardından C segmentinde Sedan ve C-X Coupe modellerini de üretim sırasına almayı planlamaktadır.

Gelecek yıllarda B-SUV ve C-MPV gibi modellerin de Togg ailesine katılmasıyla toplamda 5 modelden oluşan bir ürün gamı tamamlanacaktır. Togg, 2030 yılına kadar ortak bir platform kullanarak 5 farklı modeli ve toplamda 1 milyon aracı üretmeyi hedeflemektedir.