THY filosuna 4 yeni uçak daha geliyor | Firma Ekle - Ücretsiz Firma Rehberi - Ücretsiz Firma Ekle

THY filosuna 4 yeni uçak daha geliyor

Global marka Türk Hava Yolları (THY), filosunu genişletme hamlesiyle 4 adet daha Airbus A350-900 model uçağın ...
THY filosuna 4 yeni uçak daha geliyor

THY filosuna 4 yeni uçak daha geliyor

Türkiye'nin dünya çapındaki gururu THY'nin genişleme planları çerçevesinde, siparişi onaylanan bu 4 uçak, en kısa sürede filoya katılacak. Konu hakkında bir değerlendirme yapan Airbus Ticari Uçaklar (CCO) ve Airbus International Başkanı Christian Scherer, "Artan sipariş miktarı, A350'lerin Türk Hava Yolları için ne kadar değerli olduğunu gösteriyor. A350'nin rakipsiz ekonomik avantajları, verimliliği ve yeni nesil geniş gövdeli uçaklar arasındaki eşsiz konumu ile THY'nin büyüme hedeflerine katkı sağladığı için gurur duyuyoruz." dedi.

Ayrıca yeni siparişler, Airbus ile Türk havacılık endüstrisi ve Türk Hava Yolları arasındaki güçlü ilişkinin de bir göstergesi olarak kabul ediliyor. Scherer, "Uzun yıllardır devam eden ortaklık, her yeni adım ile daha da genişliyor ve güçleniyor" dedi.

Dünya genelinde büyük havayolu şirketlerinden toplamda 1000'den fazla sipariş alan A350, en modern ve verimli geniş gövdeli uçak olarak biliniyor ve 300-410 yolcu kapasiteli uçaklar kategorisinde uzun menzil özelliği ile öne çıkıyor.

A350'nin şık tasarımı, yenilikçi teknolojileri, aerodinamik yapısı, hafif malzemeleri ve yeni motorları sayesinde yakıt tüketimi, işletme maliyeti ve CO2 emisyonunda %25 tasarruf sağlıyor. Ayrıca, önceki nesil rakip uçaklara kıyasla %50 daha sessiz uçuş konforu sunuyor.