Teknolojide ve Sağlıkta Gelecek Raporu paylaşıldı | Firma Ekle - Ücretsiz Firma Rehberi - Ücretsiz Firma Ekle

Teknolojide ve Sağlıkta Gelecek Raporu ...

Dünyadaki sıhhatta dijitalleşme, biyoteknoloji ve aşı uygulamaları, ilaç ve tıbbi aygıt sektörleri ile ilgili ...
Teknolojide ve Sağlıkta Gelecek Raporu paylaşıldı

Teknolojide ve Sağlıkta Gelecek Raporu paylaşıldı

Sıhhat düzeneğinin ekonomik yönden sürdürülebilirliğini sağlayabilmek amacıyla bütün dünyada yenilikçi çözümler üretilmesi gerekiyor. Bunu yapamayan ülkelerin sıhhat sistemlerinde ciddi sıkıntılar yaşaması bekleniyor.

Bu kapsamda Koronavirüs (COVID-19) salgını sıhhat pazarında ani değişimlere uyum sağlamanın önemini bir kez daha bütün dünyaya gösterirken SETA doğrulusunda, sıhhatta teknoloji ve geleceğin tartışıldığı yeni bir rapor hazırlandı.

Sıhhatta dijitalleşme başka ülkelerle kıyaslandı: Ortaya etkileyici neticeler çıktı

Sıhhat Bakan Yardımcısı Dr. Şuayip Birinci doğrulusunda hazırlanan raporda; dünyadaki sıhhatta dijitalleşme, biyoteknoloji ve aşı uygulamaları, ilaç ve tıbbi aygıt sektörleri ile ilgili lüzumlu bilgi altyapısı inşası amaçlandı.

Türkiye'de tasarlanan sıhhatta dijitalleşme, tıbbi aygıt ve ilaç sektörleri başka ülkeler ile kıyaslanarak değerlendirildiği raporda; Türkiye'nin sıhhat alanındaki kuvvetli yanları ile ilerlemeye açık noktaları irdelenerek istikbal üstüne çıkarımlarda bulunuldu.

Sıhhat Bakan Yardımcısı Birinci kendi hesabından da paylaştı
Öte yandan Sıhhat Bakan Yardımcısı Dr. Şuayip Birinci, hazırlanan raporu kendi sosyal medya hesabından da paylaştı.

Dr. Birinci, “SETA Vakfı yapılan raporumuzda, sıhhatta teknoloji ve geleceği tartışıyoruz; Milli Teknoloji Hamlesi yolculuğunda dijitalleşme, ilaç ve yeni kuşak tıbbi aygıt ile sıhhat hizmetleri dönüşüyor.” ifadelerini kullandı.

 

Raporu incelemek için tıklayınız...