Sivilceden Kurtulmanın Yolları | Firma Ekle - Ücretsiz Firma Rehberi - Ücretsiz Firma Ekle

Sivilceden Kurtulmanın Yolları

Sivilce sorunu hayatımızın can sıkıcı ve en yaygın cilt hastalıklarındandır. Ergenlik döneminde genellikle ...
Sivilceden Kurtulmanın Yolları

Sivilceden Kurtulmanın Yolları

Sivilce sorunu hayatımızın can sıkıcı ve en yaygın cilt hastalıklarındandır. Ergenlik döneminde genellikle rastlarız. Çoğumuz, hayatımızdaki değerli bir güne ve bizim için önemli bir olaya kendimizi vermeye çalışırken, birden cildimizde beliren kırmızı nokta ve sivilceler, sıkıntılı ve şaşkın durumlara düşürür. Bu sinir bozan aknelerimizden ve sivilcelerimizden kurtulmak için, evimizde yapacağımız pratik ve o kadar da etkili doğal yöntemleri denemekte fayda var.

1. Limon

Limon içerisinde bulunan salisik asit sayesinden sivilceleri soldurur ve daha ufak bir görünüm kazanır. Gunde 2 kez sivilcenizin üst kısmına pamuk yardımıyla 20 dakika boyunca sürün. Ardından ılık suyla durulayın.

2. Aspirin

Asprin, anti-enflamatuar özelliği bulunduğundan dolayı, aknelerimizin azalması yolunda ucuz ve hızlı bir etkendir. Her evde rahatlıkla bulunduğunan uygulanması kolaydır. Asprini 3 kaşık suda eriterek bu karışımı sivilcemizin bölgezine sürerek yarım saat bekletelim. Peçete veya pamukla temizleyerek bol suyla durulamamız gerekiyor.

3 Elma veya Üzüm Sirkesi

Bakterileri en iyi sirkeler öldürür. Sivilceniz olduğundan büyük ise üzerine boş bulunduğunuzda fazla abartmadan pamuk ve elinizle surun. Kokusu sizi rahatsız edebilir ancak etkili bir sonuç elde olacak. Bu süreç 2-3 gün sürebilir.

4. Yüzme Havuzuna Veya Denize Gidin

Tanıdıklarınızda yüzme havuzu bulunuyorsa, imkanlarınızı kullanarak yüzmeye çalışın, klorun cildi kuruttuğu söylenir, bu da sivilcelerden kurtulma adına iyi bir yöntem sayılır. Aynı şekilde denize girmenizde tuzlu suyun olumlu yönde etkilerinden dolayı baya iyi gelecektir. Sivilce ve akneler suyla etkileşimde oldukça iyi biçimde etkilenir, fırsatlarınızı bu yönde değerlendirerek bolca suyla iletişim halinde olmalıyız.

5. Karbonat

Karbonatın beyazlatıcı etkisi hem sivilcelerde hemde dislerde olumlu derecede etki gösteriyor. Küçük ölçek bir karbonata az su ilabe edip hamur gibi olana kadar karıştırın ve sivilcenizin üstüne her boş bulunduğunuz vakit sürün. Zamanla etkisi yansıyacaktır.

6. Aloe Vera

Aloe Vera birkaç yoldan sivilcenizin üstünde tehtid ve baskı uygular. Aloe vera aktif kullandığınız zaman, cildinize sağladığı olumlu sonuç ile kendinizi harika hissedersiniz. Bu durumda, cildinizdeki kızarıklığı ve enflamasyonu azaltır ve cildinizin fazla yağını alarak yağ oranını korumuş olur.

 

7. Maden Suyu

Maden suyu cildi pürüssüzleştirir. Her gün maden suyuyla cildinizi yıkarsanız sivilcenin oluşumunu büyük ölçüde önlersiniz. Sivilceleri soldurmak için maden suyunu buz küpü haline getirerek sivilcenizi ovuşturun biraz zaman alabilir sivilcenizin geçmesi ama etkili bir yöntemdir.

Sivilceden Kurtulma Yöntemleri

8. Diş Macunu

Eğer hızlı bir yöntem geliştirerek dikkat çekici bir hale gelen sivilceniz varsa ve bunu en yakın yoldan gidermek istiyorsanız, diş macunun içinde bulunan silica ile iyi bir yöntem sayılabilir. Sivilcelerin etkilerinin azalması ve kuruması için uykudan önce diş macunu sürerek sivilceli böyleye sürün, uyandığınızda suyla güzelce temizleyin.

9. Bal Maskesi

Bal tatlılığın yanı sıra, doğal bir antibiotiktir. İnanılmaz derecede bir sağlık kaynağı olduğu gib, akne ve sivilceleri azaltıcı bir etkisi vardır, yapışma özelliğinden yararlanarak, ciltte biriken pislikleri ve kirleri temizleyerek, gözeneklerin hava almasını sağlar. Kolay bir maske yapmak için baldan yararlanın, iki adet yemek kaşığı altın iksiri balı bir çay kaşığı tarçın ile birleştirin, yüzünüzde sivilce bölgelerine sürün. Sonuç elde etmek için yaklaşık 10 dakika bekleyin, daha sonra yüzünüzü hafif ılık su ile bolca durulayın.

10. Sarımsak

Sarımsak, üst düzeyde antioksidan bulundurduğundan, akne mücadelesinde kullanılabilecek en etkili bir bitkidir, aynı zamanda anti-bakteriyel, anti-virus ve anti-mantar özelliklerinide bulundurmaktadır. Sarımsak kullanarak sivilcelerimizden kurtulabilir. Biz diş sarımsağı sivilcemizin olduğu bölgeye ovalayarak olumlu sonuç alabiliriz.