Sanayi ve teknoloji komitelerine yeni düzenlemeler yapıldı | Firma Ekle - Ücretsiz Firma Rehberi - Ücretsiz Firma Ekle

Sanayi ve teknoloji komitelerine yeni ...

Sanayi ve teknolojide 15 teknik komitenin oluşum ve vazifelerinde planlama Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı ...
Sanayi ve teknoloji komitelerine yeni düzenlemeler yapıldı

Sanayi ve teknoloji komitelerine yeni düzenlemeler yapıldı

Sanayi ve teknolojide 15 teknik komitenin oluşum ve vazifelerinde planlama Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı koordinasyonunda tesirnlik gösteren 15 teknik komitenin oluşumu ve vazife tanımları tekrardan düzenlendi.

Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı'nın mevzuya dair tebliğleri, Resmi Gazete'de yayınlanarak yürürlüğe girdi.

Farklı konularda çalışan komiteler ele alındı

Tebliğlerle Basınçlı Ekipmanlar, Deniz Teknolojileri ve Sanayisi, Deri ve Deri Ürünleri, Elektrik-Elektronik, Gaz Yakan Cihazlar, İklimlendirme, Makina, Asansör, İlaç, Kimya, Tekstil ve Hazır Giyim, Toprak Ürünleri, Orman Ürünleri Kağıt ve Mobilya, Metal ile Raylı Sistemler endüstri teknik komitelerinin oluşumları ve vazifelerine dair planlama yapıldı.

Görev tanımları yenilendi

AA'nın haberine göre bu kapsamda, plan, uygulama ve stratejilerde yer alan ilke ve amaçlar tarafında alakalı komitelerin oluşumu, çalışması, usul ve temelleri ile vazife tanımları belirlendi.

AB'ye uyum ve işbirliği sağlamak amaçlandı

Komitelerin alt çalışma gruplarına dair hükümler de tebliğlerde yer aldı.
Gaz Yakan Cihazlar Sanayi Teknik Komitesinin Oluşumu ve Görevleri Hakkında Tebliğ'de, Avrupa Birliği (AB) teknik mevzuatı, yerel mevzuat ve standardizasyon konularında Bakanlık doğrulusunda yürütülen uyumlaştırma, uygulama, tesir analizi, pazar gözetimi ve kontrolü tesirnliklerinde lüzumlu iş birliğini sağlamaya dönük maddeler de yer aldı.