Salgın nedeniyle CES 2022ye Bmw, Mercedes katılmayacak | Firma Ekle - Ücretsiz Firma Rehberi - Ücretsiz Firma Ekle

Salgın nedeniyle CES 2022ye Bmw, Mercedes ...

2020de koronavirüs nedeniyle iptal edilen Tüketici Elektroniği Fuarı (CES), bu sene kısıtlamalar nedeniyle ...
Salgın nedeniyle CES 2022ye Bmw, Mercedes katılmayacak

Salgın nedeniyle CES 2022ye Bmw, Mercedes katılmayacak

2020'de koronavirüs nedeniyle iptal edilen Tüketici Elektroniği Fuarı (CES), bu sene kısıtlamalar nedeniyle internet üzerinden gerçekleşmişti. 2022 senesinde yine yüz yüze yapılması plan edilen CES, 5-8 Ocak 2022'de ABD'nin Las Vegas şehrinde düzenlenecek.

159 ülkeden 1900'dan çok şirketin katıldığı fuar, son vakitlerde etkisini gösteren Omicron varyantı nedeniyle tartışılmaya başlandı.

BMW VE MERCEDES DE ÇEKİLDİ


Aralarında Amazon, Meta (Facebook), Twitter ve Pinterest ve General Motors’un da bulunduğu çok sayıda şirket, Omicron varyantı sebebiyle bu faaliyete ekip yollamayacaklarını açıklamıştı.

Yeni bir açıklama yapan Alman otomobil yapımcıları BMW ve Mercedes de fiziksel olarak fuarda yer almayacaklarını açıkladı.

TANITIMLAR DİJİTALE TAŞINIYOR


BMW'den oluşturulan açıklamada, "BMW Group, uzun senelardır Las Vegas'taki Tüketici Elektroniği Fuarı'nda (CES) yenilikleri sunuyor. Pandemi hali nedeniyle şirketimiz, CES'te plan edilen bütün medya hareketlerini Almanya'dan canlı yayınlanan tamamiyle dijital bir programa taşıyacak." ifadeleri kullanıldı.

Alman otomotiv devi fuarda, renk değiştiren beden panelleri ve yüksek teknoloji vasıta içi sinema sistemi gibi teknolojilerini görücüye çıkarmayı planlıyordu.

Mercedes de fuarda fiziksel olarak yer alabilmek yerine bütün yeniliklerini dijital ortamda sergileyecek.

Öte yandan, CES 2022'de fiziksel olarak yer almayacağını duyuran şirketlerin adedi 50'yi aştı.