Pkk Sonunda Bunuda Yaptı | Firma Ekle - Ücretsiz Firma Rehberi - Ücretsiz Firma Ekle

Pkk Sonunda Bunuda Yaptı

Terör örgütü PKKnın ilk saldırısı olan 15 Ağustosun sene dönümü sebebiyle, PKKnın hacker grubu bir kamu ...
Pkk Sonunda Bunuda Yaptı

Pkk Sonunda Bunuda Yaptı

Terör örgütü PKK’nın ilk saldırısı olan 15 Ağustos’un sene dönümü sebebiyle, PKK’nın hacker grubu bir kamu hattını ele geçirip yurttaşların cep telefonlarına SMS gönderdi. “Mersin 153” isimli hattan gelen iletide PKK grubu, “Komutan Agit'le baslayan 15 Agustos dirilis bayramimiz kurtulus ve zafer bayramina dönüsecektir. Bugün Kürdistan'da Agit'lesen milyonlar en büyük intikam'in sahibi olacaklardir. Kahrolsun Fasizm, Yasasin 15 Agustos ruhu, Yasasin Önder APO, Yasasin PKK... AriHackTeam Kurdish Hackers B002” ifadelerine yer verdi.

İşte terör örgütünün o iletisi:

pkk toplu sms attı

Sosyal medyada da gündeme gelen PKK’nın iletinine reaksiyon gösterildi.

TAHKİKAT BAŞLATILDI


Mersin Büyükşehir Belediyesi, yurttaşlara terör örgütü propagandası muhtevasının bulunduğu SMS'lerin atıldığı "MERSİN153" kullanıcı isiminin müesseseyle ilgisinin olmadığı ve konuyla alakalı tahkikat başlatıldığını bildirdi.

Belediyeden yapılan izahta, sabaha karşı 04.00-04.30 saatlerinde yurttaşlara "MERSİN153" kullanıcı isimiyle yasaya aykırı terör örgütü propagandası içeren SMS'ler atıldığı belirtildi.

İletilerin, Mersin Büyükşehir Belediyesi ve belediyenin SMS oturumuyla bir alakasının olmadığı vurgulanan izahta, sistem üzerinden rastgele bir girişin de saptamadığı kaydedildi.

İzahta, soruşturma başlatıldığı, siber güvenlik uzmanları ile Mersin Emniyet Müdürlüğünün ihtiyaç duyulan çalışmaları yürüttüğü dile getirildi.