Londrada OMicron Alarmı Ordu Devreye Girdi | Firma Ekle - Ücretsiz Firma Rehberi - Ücretsiz Firma Ekle

Londrada OMicron Alarmı Ordu Devreye Girdi

Son dakika haberine göre İngiliz askerlerinin, Omicron mutasyonunun Hastalarda artışa yol açmasıyla olağanüstü ...
Londrada OMicron Alarmı Ordu Devreye Girdi

Londrada OMicron Alarmı Ordu Devreye Girdi

Son dakika haberine göre İngiliz askerlerinin, Omicron mutasyonunun Hastalarda artışa yol açmasıyla "olağanüstü" personel sorunu yaşanan başkent Londra’daki hastanelere gönderilmesine karar verildi. Savunma Bakanlığı doğrulusunda oluşturulan açıklamada, Londra’da olaylardaki ani artış esnasında Ulusal Sıhhat Hizmeti (UHS) personelinin virüse yakalanması ya da kendini izole etmesiyle meydana gelen personel açığını kapamak amacıyla aşağı yukarı 40 askeri hekim ve 160 genel sıhhat personeli görevlendirileceğini duyurdu. 

Savunma Bakanı Ben Wallace, "Silahlı kuvvetlerimizin erkek ve kadınları, ülkeyi Covid-19’dan güvenliğini sağlamak amacıyla el ele çalışırken, NHS’deki özverili meslektaşlarını desteklemek amacıyla bir kez daha ismim atıyor" dedi. Bakan Wallace, "Ambulans sürmek, aşı yapmak ya da hastanede hastalara yardımcı olmak olsun, bu salgın süresince ne kadar kıymetli olduklarını defalarca gösterdiler. Ulusal çabaya katkılarından ötürü gurur duymalılar” ifadelerini kullandı.

HASTANELER ALARM VERİYOR


Sıhhat eksperleri ordudan gelen desteğin, ülkenin salgının üstesinden gelmek amacıyla nasıl mücadele ettiğini meydana koyduğunu söyledi. İngiliz Tabipler Birliği (BMA) Konsey Başkanı Dr. Chaand Nagpaul, “Daha evvelce bu düzeyde bir personel yokluğu hiç görmemiştik” dedi. Sıhhat düzeneğinin her kış mevsiminde baskıyla karşı karşıya olduğunu ifade eden Nagpaul, "Ancak NHS’de çalışan hiç kimsenin meslektaşlarının bu düzeyde yokluğunu deneyimlediğini düşünmüyorum. Bu normal değil ve bu amaçla hükümetin, NHS’nin baskı altında olduğunu açıkça kabul etmesi gerekiyor" ifadelerini kullanarak hükümete mesaj verdi.

JOHNSON AÇIKLAMA YAPMIŞTI


Öte yandan, İngiltere Başbakanı Boris Johnson, 4 Ocak’ta korona virüs salgınında rekor sayıda olay belirleme edilmesinin sonrasında gerçekleştirdiği basın toplantısında, "B Planı önlemleriyle bu ülkeyi bir kez daha kapatmadan Omicron’dan kurtulma talihimiz var. Bu virüsle yaşamanın bir yolunu bulabiliriz" demişti.

İngiltere’de şu anda hükümetin B Planı önlemlerinde toplu taşıma ve mağaza gibi kapalı alanlarda maske takılması, olasıysa evden çalışılması ve birtakım mekanlara girmek amacıyla aşı pasaportu kullanılması gibi kurallar bulunuyor.

İHA