Katarın Türkiyeye yatırımı arapları kızdırdı | Firma Ekle - Ücretsiz Firma Rehberi - Ücretsiz Firma Ekle

Katarın Türkiyeye yatırımı arapları ...

Katar emirinin islam ülkesi Türkiyeye 15 milyar dolarlık yatırım yapma kararını açıklaması, arap ülkeleri ve ...
Katarın Türkiyeye yatırımı arapları kızdırdı

Katarın Türkiyeye yatırımı arapları kızdırdı

Birleşik Arap Buyruklukları'nda (BAE) yayın yapan Al İttihad gazetesi, "Katar Buyruğu Tamim halkının 15 milyar dolarlık parasıyla Türkiye'yi tatmin etmeye çalışıyor" başlığını kullandı. BBC'de yer alan habere göre; gazete, Katar'ın Ankara'nın zayıflayan ekonomisi karşısında suskun kalması sebebiyle, Türkiye'de Katar'ın "nankörlüğü" ile ilgili kampanya başlatıldığını, bunun üzerine Katar'ın Türkiye'yi kurtarmak için "aceleyle" harekete geçtiğini yazdı.

"KATAR REJİMİ, HALKIN PARASINI SAVURUYOR"

Al İttihad'ın haberinde Türkiye'nin Pastör Brunson'u serbest bırakmaması hasebiyle Katar'ın Türkiye'ye 15 milyar dolarlık yatırımının "Amerika ile direk karşı karşıya gelme" mananına geleceği aktarıldı.

Gazeteye yazan Ahmed Shaban, "Her vakit olduğu gibi Katar rejimi halkının parasını savuruyor, Tamim Ankara'yı tatmin etmek için 15 milyar dolar yatırım sözü verdi" ifadelerini kullandı.

BAE TELEVİZYONU: İZOLE PARTNERLER

BAE merkezli Sky News Arabia ise Türkiye ve Katar'dan "izole partnerler" olarak söz etti.

Televizyon kanalının haberinde son zamanda iki ülke arasında imza adan diğer anlaşmalar da işlendi.

SUUDİ GAZETESİ: KATAR, TÜRKİYE'YE BOYUN EĞDİ

Suudi Arabistan gazetesi Al-Eqtisadiya, "Doha Ankara'nın tenkitlerine boyun eğmek zorunda kaldı" başlıklı yazısında "4 ülkenin boykotu neticesi büyük ekonomik zarara uğrayarak yıkım bir kriz yaşayan Katar, Türk medyasındaki tenkitlere boyun eğdi ve Türkiye'ye yatırım yardımında bulunmaya karar verdi" ifadeleri bulundu.

MISIR GAZETESİ: ERDOĞAN REJİMİNE UTANMAZCA YARDIM

Mısır'ın liberal gazetelerinden Al-Wafad'a yazan Magdy Sarhan da Katar'ı "Amerika ile yaşadığı krizde Erdoğan rejimine utanmadan yapılan bu yardımı" tenkit etti ve Türk lirasının çöküşünü engellemek için ülkeye döviz pompalandığını belirtti. Sarhan, Katar Buyruğu Es-Sani'nin tek arzusunun Türkiye tarafından savunmak olduğunu da yazdı.