Kapadokya Ziyaretçi Akınına Uğruyor | Firma Ekle - Ücretsiz Firma Rehberi - Ücretsiz Firma Ekle

Kapadokya Ziyaretçi Akınına Uğruyor

Göreme Açık Hava Müzesi, 1 milyon 4 bin 666 ziyaretçi ile en çok ziyaret edilen turistik mekan olurken, Zelve ...
Kapadokya Ziyaretçi Akınına Uğruyor

Kapadokya Ziyaretçi Akınına Uğruyor

Güzel Kapadokya bölgesi, yılın ilk yedi ayında 2 milyon 356 bin 49 yerli ve yabancı turist ağırladı. Bölgenin popülaritesi, yaz aylarında önemli ölçüde artıyor. Kimi tatilciler deniz, kum ve güneşi tercih ederken, kimi tatilciler tarihi ve kültürel bölgeleri keşfetmeyi seviyor.

UNESCO Dünya Miras Listesi'nde yer alan Kapadokya bölgesi, peribacaları, doğal kaya oluşumları ve eşsiz güzellikleriyle ziyaretçilerini büyülüyor. Bu ziyaretçilerin çoğunluğu, Kapadokya bölgesindeki müze ve ören yerlerini ziyaret etmeyi tercih ediyor.

2023 yılının ilk yedi ayında, en çok ziyaretçi çeken yerler arasında Zelve ören yeri, Göreme Açık Hava Müzesi, Kaymaklı ve Derinkuyu yer altı şehirleri, Açıksaray ören yeri, Karanlık Kilise ve El Nazar kilisesi bulunuyor.

Göreme Açık Hava Müzesi, 1 milyon 4 bin 666 ziyaretçi ile en çok ziyaret edilen turistik mekan olurken, Zelve ören yeri 943 bin 669 ziyaretçi ile ikinci sırayı, Kaymaklı yeraltı şehri ise 502 bin 137 ziyaretçi ile üçüncü sırayı aldı.

Bu rakamlar, Kapadokya'nın hem yerli hem de yabancı turistler için ne kadar çekici olduğunu gösteriyor. Bölge, tarihi ve doğal güzelliklerinin yanı sıra, yer altı şehirleri, kiliseler ve müzeleri ile de turistlerin ilgisini çekmeye devam ediyor.