İstanbulu yoğun kar yağışı bekliyor | Firma Ekle - Ücretsiz Firma Rehberi - Ücretsiz Firma Ekle

İstanbulu yoğun kar yağışı bekliyor

Geçtiğimiz senelere göre bu sene etkisini geç gösteren soğuk ve karlı havalar, İstanbulu şimdilik terk etmedi. ...
İstanbulu yoğun kar yağışı bekliyor

İstanbulu yoğun kar yağışı bekliyor

Geçtiğimiz senelere göre bu sene etkisini geç gösteren soğuk ve karlı havalar, İstanbul'u şimdilik terk etmedi. Meteoroloji Genel Müdürlüğü, cuma gününden itibaren hissedilmesi beklenilen soğuk ve karlı yağışlara dair uyarılarda bulundu. Son yayınlanan hava hali raporunda, İstanbul dahil olmak üzere Marmara Bölgesi'nde piyasa günü yoğun bir kar yağışı beklendiği belirtildi.

Son senesinin en soğuk ve karlı günleri olacağı belirti edilen raporda, hava sıcaklıklarının bir anda düşeceği aktarıldı.

SICAKLIK 10 DERECE BİRDEN DÜŞECEK

10 derece aniden düşme olsılığı göz önünde bulundurulan soğuk havaların, vatan çapında de etkisini göstereceği belirtildi.

METEOROLOJİ GÜN VERDİ

Meteoroloji Genel Müdürlüğü'nden uygulanan bildirimde şu ifadeler yer aldı:

"Hava sıcaklıklarının Cuma gününe kadar mevsim normallerinin 6 ila 12 derece üstünde seyredeceği, Cuma günü kuzeybatı kesimlerden başlayarak hafta sonucunda kuzey, iç ve batı kesimlerde mevsim normalleri civarına, yer yer altına düşeceği ön görü ediliyor."

İÇ ANADOLU'DA DA KAR BEKLENİYOR

Meteoroloji'nin 'Orta ve uzun vadeli' ön görü haritasına göre kar yağışı, İstanbul ile eş güdümlü Marmara'nın tamamı ile İç Anadolu Bölgesi'nde de etkili olacak.