İsrail bir işgal devletidir ! | Firma Ekle - Ücretsiz Firma Rehberi - Ücretsiz Firma Ekle

İsrail bir işgal devletidir !

Reisicumhur Recep Tayyip Erdoğan, Yunanistan dönüşü katıldığı Türkiye İhracatçılar Meclisi (TİM) ...
İsrail bir işgal devletidir !

İsrail bir işgal devletidir !

Reisicumhur Recep Tayyip Erdoğan, Yunanistan dönüşü katıldığı Türkiye İhracatçılar Meclisi (TİM) tarafından tertip eden İnovasyon ve Teşebbüsçülük Haftası Kapanış Merasimi'nde yaptığı konuşmasında 1946'dan bugüne Filistin'in işgalinin haritasını çıkardı.

"İSRAİL BİR İŞGAL DEVLETİDİR"

Erdoğan "İsrail bir işgal devletidir. Şu anda polisiyle bütün gençleri, çocukları terör estirerek vuruyor. F-16'larıyla Gazze'ye, bir taraftan Filistin'e saldırıyorlar. Niçin? Ben güçlüyüm. Kuvvetli olmak haklı olmak mananına gelmez. Haklı olan güçlüdür. Bunu böyle bilelim." diye konuştu.

israil işgal haritası

Erdoğan'ın konuşmasından öne çıkanlar şöyle:

Bu etkinlikte alakalı tüm kesimleri bir araya geliyor olması çok ehemmiyetlidir. Dolu dolu bir haftayı geride bırakan etkinliğimizin önümüzdeki senelerde daha da zenginleşeceğine inanıyorum.

Hedeflere erişmek için kamunun destekleri yanı sıra teşebbüs anaparası fonunu da hayata geçirmeliyiz. Basiretli iş adamlarımızı deneyimlerini genç iş adamlarına ve girişimcilere aktararak destek olmalı.

"TÜRKİYE YATIRIMCILARI CEZBEDEN ÜLKE OLMA ÖZELLİĞİNİ SÜRDÜRÜYOR"

Son zamanda hız kazanan ülkemizin ekonomisine yönelik negatif algı oluşturma gayretlerine karşı dikkatlerinizi bilhassa çekmek istiyorum. Türkiye bu algı gayretinin tam tersine, sahip olduğu büyük potansiyel yanında tüm yatırımcıları cezbeden ülke olma özelliğini güçlendirerek sürdürüyor.

Tüm algı operasyonlarına karşın Türkiye sahip olduğu büyük potansiyellerle beraber sahip olduklarını güçlendirerek yoluna devam ediyor.

Şimdi sizlere bu konuda tarihten bir takım örnekler vereceğim.

"ATATÜRK DE İSLAM'IN YENİ ÖNCÜSÜ OLARAK HATIRALIYORDU"

16 Eylül 1922 tarihli bir AMERİKA BİRLEŞİK DEVLETLERİ gazetesinde, İstanbul, Muhammedi inanışın merkezi, Atatürk de İslam'ın yeni öncüsü olarak hatıralıyor. Enteresan değil mi? Bir yere daha geliyorum, 10 Ekim 1922 tarihli gazete, Mustafa Kemal'i korkunç Türklerin, en korkuncu olarak nitelendiriyor. Bu haberlerin bugünkülerden farkı var mı? Bir gün evvel böyle yaptılar, bugün de aynısını yapıyorlar. Değişen bir şey yok.

Bir gün evvel ülkemiz aleyhine oluşturulmaya çalışılan algı Kurtuluş Savaşımızı başarıyla sonuçlandırmamıza ve yeni devletimizi kurmamıza mani olmamıştı. Bugün de benzer çabalar 2023 hedeflerimize erişmemize, demokraside ve ekonomide dünyanın en ileri ülkeleri arasına girmemize engel olamayacaktır.

Algı operasyonlarıyla bize çelme takmaya çalışanları yalanlarının altında ezilip kalacaklar.

"MİLYONLARCA MAZLUM GÖZLERİNİ ÜLKEMİZE KİLİTLEMİŞ VAZİYETTE"

Türkiye sanki dünyanın kalbi olan bir coğrafyada. Yalnızca kendi insanımız değil dünyadaki milyonlarca mazlum gözlerini ülkemize kilitlemiş vaziyette. Gümülcine'de soydaşlarımızın gözyaşlarını bizzat yerinde belirledim. Umut neresi? Umut Türkiye. Her vakit dile getirdiğim gibi Türkiye'nin sendelemesi demek kardeşlerimizin de sendelemesi demek.

Düşünün, 65 sene önce Celal Bayar oraya gitmiş. Oraya bir okul yapmışlar Celal Bayar isminde. Sonra ismine dahi katlanamamışlar ve isminii kazımışlar. Yunan idarenine söyledim, restorasyonsa onarım. Zira biz şuna inandık; düşüncesine güvenen düşünce özgürlüğünden, inancına güvenen inanç özgürlüğünden korkmaz.

AMERİKA BİRLEŞİK DEVLETLERİ'nin de altında imzası olduğu BİRLEŞMİŞ MİLLETLER kararını son izahıyla AMERİKA BİRLEŞİK DEVLETLERİ görmezden gelmiştir. Şimdi sen bu imzayı görmezden geliyor. Hiç kimse hukukun üstünde değil, hiçbir ülke beynelmilel hukuku görmezden gelemez.

"HAKLI OLAN GÜÇLÜDÜR"

İsrail bir işgal devletidir. Şu anda polisiyle bütün gençleri, çocukları terör estirerek vuruyor. F-16'larıyla Gazze'ye, bir taraftan Filistin'e saldırıyorlar. Niçin? Ben güçlüyüm. Kuvvetli olmak haklı olmak mananına gelmez. Haklı olan güçlüdür. Bunu böyle bilelim.

Günlerdir luslararası öncülerle görüşüyorum. Fransa, Azerbaycan, Kazakistan, Papa ile görüştüm. Bu mesele yalnızca Türkiye'nin, Müslümanların meselesi değil, burada bu arada Hristiyanların da meselesi var. Trump ben yaptım oldu anlayışıyla bir yere gitmek istiyor. Büyük ülkelerin öncülerine buradan sesleniyorum: Büyük ülkeler çatıştırmakla değil sulhturmakla görevlidir.

Kudüs bizim göz bebeğimizdir. Kudüs bizim için kırmızı çizgidir. Mekke ve Medine neyse, diğer yarısı da Kudüs'tür. Bu, böyle biline... AMERİKA BİRLEŞİK DEVLETLERİ'nin Kudüs kararının bizim nazarımızda hiçbir kararı, geçerliliği yoktur.

Müslümanlar sonuna kadar haklı oldukları bir problemde kışkırtmalara gelerek işgalcilere malzeme vermemelidir. Biz katiyen ırkçı olamayız. Biz katiyen ayrımcı olamayız.