İkinci Dünya Savaşı Sırasında Kaybolan bombardıman uçağının kalıntıları bulundu | Firma Ekle - Ücretsiz Firma Rehberi - Ücretsiz Firma Ekle

İkinci Dünya Savaşı Sırasında Kaybolan ...

Sicilyadaki bir arkeolojik kazıda, 1943te vurulan kayıp İkinci Dünya Savaşından kalma bir Amerikan ağır ...
İkinci Dünya Savaşı Sırasında Kaybolan bombardıman uçağının kalıntıları bulundu

İkinci Dünya Savaşı Sırasında Kaybolan bombardıman uçağının kalıntıları bulundu

Sicilya'daki bir arkeolojik kazıda, 1943'te vurulan kayıp İkinci Dünya Savaşı'ndan kalma bir Amerikan ağır bombardıman uçağının izleri ve cesetleri asla bulunamayan beş havacının kimliğinin belirlenmesine yol açabilecek olası insan kalıntıları ortaya çıkarıldı.

Bu hafta sona eren altı haftalık kazı, Pentagon'un savunma savaş esiri/MIA Muhasebe Ajansı'ndan bir ekip tarafından gerçekleştirildi ve bu ekip, dünyadaki kayıp AMERIKAN askeri personelinin yerini tespit etti ve tespit etti.

Sciacca yakınlarındaki alan, 2017 yılında müfettişler tarafından tarihi kayıtlar ve l dedektörleri kullanılarak tespit edildi.

Seferin bilimsel direktörü arkeolog Clive Vella, bu yılki kazıda "sadece bir B-25 uçağıyla tutarlı" enkazın ortaya çıkarıldığını ve doğrulanmış kalıntıların kayıp mürettebatla bağlantılı olacağı yönündeki umutlara katkıda bulunduğunu söyledi.

Perşembe günü Associated Press'e verdiği demeçte Vella, "Ailelerine doğru cevaplar borçluyuz." dedi.

Altı kişilik mürettebatı olan Kuzey Amerika B-25 Mitchell ağır bombardıman uçağı, İkinci Dünya Savaşı sırasında bölgede kayıp personele sahip 52 hava kaybından biriydi, çoğunlukla 1943'te Müttefikler Sicilya'nın güneydoğusuna itildi.

10 Temmuz 1943'te zeytinlikler ve pastureland arasında kamuflajlı bir Alman pistini hedef alan uçak düşürüldü. Vella, Alman askeri raporunda Sciacca havaalanından yaklaşık iki kilometre (bir milden biraz fazla) uzaklıkta bir ABD uçağının düştüğünün belgelendiğini söyledi.

Bir mürettebat üyesi hemen bulundu ve kasabanın mezarlığına gömüldü. Ceset 1944 yılında ABD askeri yetkilileri tarafından sahiplenildi, ancak diğer beş havacı kayıp olarak kaldı.

Vella, aradan geçen on yıllarda kaza bölgesinin "Akdeniz bölgesindeki diğer pek çok kişi gibi l için çöpe atıldığını, arazinin orijinal kullanımına geri kazandırıldığını" söyledi. "Bir çarpışmanın izleri çoğunlukla gitmişti."

Olası insan kemiklerinin yanı sıra uçağın potansiyel kalıntılarını içeren kanıtlar incelenmek üzere ABD'deki bir laboratuvara nakledildi.

Dünya çapında, 72.350'si İkinci Dünya Savaşı'ndan, 7.550'si Kore Savaşı'ndan ve 1.584'ü Vietnam Savaşı'ndan olmak üzere 81.600'den fazla kayıp AMERIKAN askeri personeli bulunmaktadır. Toplamın 41.000'den fazlası denizde kaybolduğu tahmin ediliyor.