Gübre fiyatlarında indirim | Firma Ekle - Ücretsiz Firma Rehberi - Ücretsiz Firma Ekle

Gübre fiyatlarında indirim

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğanın geride bıraktığımız haftalarda yaptığı açıklama ardından döviz ...
Gübre fiyatlarında indirim

Gübre fiyatlarında indirim

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın geride bıraktığımız haftalarda yaptığı açıklama ardından döviz kurlarında başlayan düşüşler gübre fiyatlarına da indirim olarak yansımaya başladı. Gemlik Gübre, yaptığı kampanya ile gübre fiyatlarında yeni bir indirim daha yaptığını duyurdu.

Döviz kurlarında başlayan düşüşlerin gübre fiyatlarına da indirim olarak yansıması devam ediyor. Gemlik Gübre, yaptığı kampanya ile gübre fiyatlarında yeni bir indirim daha yaptığını duyurdu. Gemlik Gübre, bugüne özel bir fiyat çalışması ile CAN%26 gübresinde yüzde 35 indirim yaparak, ton başına yeni fiyatını 6.075 TL olarak belirledi. İşte gübre fiyatlarındaki indirimle alakalı son dakika gelişmeleri.

SON DAKİKA: ÇİFTÇİYE GÜBREDE İNDİRİM!
Şirketten oluşturulan bildirime göre, Türk tarımını, Türk çiftçisini ve milli ekonomiyi desteklemek adına Aralık 2021’de oluşturulan kampanya ile CAN%26 gübresinde yüzde 54 indirim yaparak bir gün ortamında 88 bin ton gübreyi pazarlara arz eden Yıldırım Şirketler Grubu iştiraki Gemlik Gübre, kampanyalarına sürat kesmeden devam ediyor.

Yükselen gübre üretim maliyetlerine rağmen, Türkiye gübre sanayisine yatırımlarını ve desteklerini kesmeyen Gemlik Gübre, bugüne özel bir fiyat çalışması ile CAN%26 gübresinde yüzde 35 indirim yaparak, ton başına yeni fiyatını 6.075 TL olarak belirledi.

Ayrıca gelen yoğun talepler neticesinde, Türkiye’de kullanımı yoğun olan ve ithal edilmesinden ötürü yüksek maliyetli ÜRE%46 gübresi de kampanyaya dâhil edildi.

ÜRE%46 gübresinde yüzde 20 indirim ile ton başına yeni fiyat 11.770 TL olarak belirlendi.

Açıklamada görüşlerine yer verdiği Gemlik Gübre yetkilileri, Tarım ve Orman Bakanlığı’nın tavsiye ve yönlendirmeleri ile Türk tarımının gelişimi ve milli ekonominin desteklenmesi adına yürütülen kampanya dâhilinde, pazar koşullarına göre gerektiğince cazip bir fiyat ile gübre satışı sağlayacaklarını vurgulayarak, "Yapmış olduğumuz kampanyalar neticesinde, gerektiğince olumlu geri dönüşler almaktayız. Türk tarımının gelişmesi ve çiftçilerimizin desteklenmesi adına bu tarz kampanyalar gerektiğince ehemmiyet arz etmektedir. Bu şuur tarafında indirim kampanyalarımızın sık sık devam edeceğini bildirmekten memnuniyet duyarız." ifadelerine yer verdiler.