Google yapay zeka konusunda uyarısı | Firma Ekle - Ücretsiz Firma Rehberi - Ücretsiz Firma Ekle

Google yapay zeka konusunda uyarısı

Yapay zekanın süratle gelişmesi nedeniyle hatalı ya da düzmece bulguların süratli yayılma probleminin gelecekte ...
Google yapay zeka konusunda uyarısı

Google yapay zeka konusunda uyarısı

Yapay zeka teknolojileri, bugünümüzde gerektiğince tanınmış duruma geldi. Genellikle ChatGPT gibi sohbet botlarının tanınmış duruma gelmesi, suni zeka pazarına olan ilgiyi artırdı.

Google'ın Üst Yöneticisi (CEO) Sundar Pichai, toplumun suni zekanın süratli gelişimine hazırlanması gerekliliğini bildirdi.

Kimler işini kaybedecek


Pichai, toplumun buna uyum sağlaması gerekliliğini belirterek, suni zeka nedeniyle işini kaybedeceklerin arasında yazar, muhasebeci, mimar hem de program mühendislerinin de yer alacağını söyledi.

Yapay zekanın süratle gelişmesi nedeniyle hatalı ya da düzmece bulguların süratli yayılma probleminin gelecekte çok daha büyük olacağını açıklayan Pichai, toplumun suni zekayı daha güvenilir bir duruma getirmek amacıyla oluşturulan düzenlenmelere uyum sağlaması gerekliliğini vurguladı.

Pichai, suni zekanın geliştirilmesinde yalnızca programcıların değil aynı vakitte filozofların, sosyal bilimcilerin ve ahlak bilim uzmanlarının da katkı sağlaması gerekliliğini ifade etti.

Toplumun, teknolojinin gelişim hızına tam olarak ayak uydurmadığını açıklayan Pichai, insanların suni zeka teknolojisine tam olarak hazır olmadığını fakat geçmişe bakıldığında bu konulardaki farkındalığının artığını dile getirdi.

Pichai, Google'ın suni zeka sohbet robotu "Bard" gibi teknolojileri "tam olarak anlaşılamayan bir kara kutu" olarak niteledi.