Google verilerine göre Bitcoine olan ilginin azaldığını paylaştı | Firma Ekle - Ücretsiz Firma Rehberi - Ücretsiz Firma Ekle

Google verilerine göre Bitcoine olan ilginin ...

Son dönemlerin tanınmış kripto parası Bitcoin, her ne kadar biraz geri çekilse de yatırımcıların ilgi odağı ...
Google verilerine göre Bitcoine olan ilginin azaldığını paylaştı

Google verilerine göre Bitcoine olan ilginin azaldığını paylaştı

Son dönemlerin tanınmış kripto parası Bitcoin, her ne kadar biraz geri çekilse de yatırımcıların ilgi odağı durumuna gelmeye devam ediyor. Google'dan gelen bilgiler ise kripto para birimine olan alakalınin yavaş yavaş azalmaya başladığını gösteriyor.

Geçen sene 69 bin dolar seviyelerine kadar çıkan, fakat bu sene 40 bin dolar seviyesinde seyreden Bitcoin, bilhassa internet kullanıcılarının pek de dikkatini çekmiyor.

Arama bilgilerinde düşüş var

Google'ın bilgilerine göre, dünya çapındaki Bitcoin aramaları, 17 Nisan-23 Nisan haftası amacıyla geride bıraktığımız senea oranla yüzde 400 azaldı.

En çok Bitcoin araması yapan ülkeler

Verilere göre, Bitcoin ile alakalı en çok arama oluşturulan ülke Nijerya olurken, onu El Salvador ve Avusturya takip etti.

Bazı analistlere göre Bitcoin'e olan ilgi azalmasına rağmen, Altcoin'ler tanınmış olmaya devam ediyor.

Konuya dair yorumlarını yapan KuCoin CEO'su Johnny Lyu, "Altcoin'ler kullanıcılar amacıyla yatırım yönünden daha cazip duruma geldi." dedi.

Öte yandan, kripto borsası Matrix'in başkanı Vasja Zupan, Google bilgilerinin kurumsal yatırımcıların dikkatini temsil etmediğini söylüyor.