Google, çalışanların maaşlarını artırma kararı aldı | Firma Ekle - Ücretsiz Firma Rehberi - Ücretsiz Firma Ekle

Google, çalışanların maaşlarını artırma ...

Google, genelde dünyanın en iyi ödeme yapan teknoloji şirketlerinden biri olarak biliniyor ve bilhassa gençler ...
Google, çalışanların maaşlarını artırma kararı aldı

Google, çalışanların maaşlarını artırma kararı aldı

Google, genelde dünyanın en iyi ödeme yapan teknoloji şirketlerinden biri olarak biliniyor ve bilhassa gençler burada çalışmayı çok istiyor. Sunmuş bulunduğu iş ortamı ve maaş politikasıyla gerektiğince ilgi gören Google, son vakitlerde ise çalışanlar doğrulusunda baskı altındaydı.

Google’ın tepe şirketi Alphabet, 1,5 trilyon doların üzerindeki pazar değeriyle dünyanın en kıymetli firmalarından biri.

Ancak şirketin en son senelik anketi, çalışanların maaşlarından memnun olmadığını göstermişti.

Başta ABD olmak üzere pandemiyle birlikte dünya çapında enflasyon artışı yaşandı. Google gibi teknoloji şirketlerinin de gelirleri tavan yapsa da çalışanlar bu gelir artışından pay alamadı. 

Google'dan zam kararı

Google, performans araştırmalarını ve promosyonlarını düzene sokma çabalarında farklılıklar yaptı. Şirket, yeniliklerin Google’daki çalışanlar amacıyla daha yüksek maaşlarla sonuçlanacağını söyledi.

Gelen verilere göre, performans değerlendirmeleri senede ikiden bire inecek. Hem de çalışanların birbirini değerlendirmesi de sağlanacak.

Başka bir ifadeyle çalışan ile ilgili çalışma arkadaşlarının fikri de mühim olacak böylelikle emir-komutaya dayalı değerlendirme olmayacak.

Pandemiyle birlikte teknoloji bölümünde işçi ücretleri yükselmişti. Amazon gibi firmalar, transferlerde ve maaşlarda verilecek üst sınırları artırmıştı.