Emekli maaş farkları bugün yatırılıcak | Firma Ekle - Ücretsiz Firma Rehberi - Ücretsiz Firma Ekle

Emekli maaş farkları bugün yatırılıcak

Sosyal Güvenlik Müessesesi (SOSYAL GÜVENLİK KURUMU), emekliaylıklarına yapılan zamlardan meydana gelen fark ...
Emekli maaş farkları bugün yatırılıcak

Emekli maaş farkları bugün yatırılıcak

Sosyal Güvenlik Müessesesi (SOSYAL GÜVENLİK KURUMU), emekliaylıklarına yapılan zamlardan meydana gelen fark fiyatlarının 26 Temmuz 2018 tarihinde emekli aylıkları ile beraber ödeneceğini izah etti.

ZAMLI ÖDENECEK

SOSYAL GÜVENLİK KURUMU’dan yapılan izahta, SSK ve BAĞKUR dahilinde emekli, dul ve babasız gelir aylığı alanların 2018 Temmuz artışlarıyla hesaplanan aylıklarının ödeme günlerinde zamlı olarak ödeneceği belirtilerek, "Emekli Sandığından emekli, malul, görev malulü, dul veya babasız aylığı alan toplam 2 milyon 179 bin 456 kişinin 1 Temmuz 2018 tarihinden geçerli olmak üzere aylıklarında oluşan fark meblağları, aylık almakta oldukları banka şubelerine gönderilerek 26 Temmuz 2018 tarihinde ödemeleri yapılacaktır." denildi.

AYLIK FARKLAR

Buna göre, fiyatlarını üçer aylıklar halinde almakta olanlardan; birinci grupta Mayıs-Haziran-Temmuz döneminde aylık alanlara Temmuz ayı olmak üzere 1 aylık meblağında, ikinci grupta Haziran-Temmuz-Ağustos döneminde aylık alanlara Temmuz ve Ağustos ayları olmak üzere 2 aylık meblağında, üçüncü grupta Temmuz-Ağustos-Eylül döneminde aylık alanlara Temmuz, Ağustos ve Eylül ayları olmak üzere 3 aylık meblağında, aylıklarını her ay alanlara ise Temmuz ayına ait 1 aylık meblağında aylık farkı tahakkuk ettirildi. Toplam fark ödemesi meblağı 591.133.092,16 TL olarak belirlendi.

İLAN

Müessesemizden SSK ve BAĞKUR dahilinde emekli, dul ve babasız gelir/aylığı alanların 2018/Temmuz artışlarıyla hesaplanan aylıkları ödeme günlerinde zamlı olarak ödenecektir.

Emekli Sandığından emekli, malul, görev malulü, dul veya babasız aylığı alan toplam 2.179.456 kişinin 1 Temmuz 2018 tarihinden geçerli olmak üzere aylıklarında oluşan fark meblağları, aylık almakta oldukları Banka Şubelerine gönderilerek 26 Temmuz 2018 tarihinde ödemeleri yapılacaktır.

Buna göre;

A- Aylıklarını üçer aylıklar halinde almakta olanlardan;

1. Grupta Mayıs-Haziran-Temmuz döneminde aylık alanlara; Temmuz ayı olmak üzere 1 aylık meblağında,

2. Grupta Haziran-Temmuz-Ağustos döneminde aylık alanlara; Temmuz ve Ağustos ayları olmak üzere 2 aylık meblağında,

3. Grupta Temmuz-Ağustos-Eylül döneminde aylık alanlara; Temmuz, Ağustos ve Eylül ayları olmak üzere 3 aylık meblağında,

B- Aylıklarını her ay alanlara ise;

Temmuz ayına ait 1 aylık meblağında aylık farkı tahakkuk ettirilmiştir.

Toplam fark ödemesi meblağı 591.133.092,16 TL’dir.