Chery, 14 yeni otomobil tanıttı | Firma Ekle - Ücretsiz Firma Rehberi - Ücretsiz Firma Ekle

Chery, 14 yeni otomobil tanıttı

Çinli otomotiv devi Chery, bu sene 20ncisi düzenlenen Şanghay Otomobil Fuarında 14 yeni modelle tanıtım yaptı.
Chery, 14 yeni otomobil tanıttı

Chery, 14 yeni otomobil tanıttı

Çinli otomotiv devi Chery, 1.6 litre benzinli motorla donatılan üç değişik SUV modelini ülkemizde satışa çıkarmıştı. Şirket, bu sene 20'ncisi düzenlenen Şanghay Otomobil Fuarı’na ise 14 yeni modelle katıldı. TIGGO 9, TJ-1, Traveler, Star Era STERRA serisi STERRA ES ve iCAR 03 gibi yeni otomobillerinin tanıtımını yapan Chery, aynı vakitte yeni teknolojilerini de sergiledi.

Şanghay’da tanıtılan TIGGO 9 C-DM, özel hibrit motorunda 115 kW’a ulaşan bir güce sahip ve 220 Nm’lik maksimum tork değerine ulaşıyor.

Araç, bütün koşullarda akıllı dört tekerlekten çekiş sistemini kullanırken, Qualcomm 8155 çip ve L2.9 Seviye Akıllı Sürüş Yardımı fonksiyonlarıyla da destekleniyor.

ARRIZO Star

Chery’nin konsept araçlarından biri de ARRIZO Star oldu. 0-100 km/s süratlenmesini aşağı yukarı 3.0 saniyede tamamlayan aracın ortalama yakıt kullanımının 3.8 lt/100 km olabileceği belirtildi.

1.500 km’ye ulaşabilecek olan menzili ve şarj edilen bataryanın yüzde 30’dan yüzde 80 doluluk seviyesine yalnızca 15 dakika ulaşması, geleceğin teknolojilerine işaret ediyor.

Chery’nin OMODA ve JAECOO alt markaları da Şanghay Otomobil Fuarı’nda ilk kez yeni modellerini görücüye çıkardı.