Borsa İstanbul rekor seviyeyi gördü | Firma Ekle - Ücretsiz Firma Rehberi - Ücretsiz Firma Ekle

Borsa İstanbul rekor seviyeyi gördü

Rusya-Ukrayna savaşının tehler kadar fırsatları da yanında getirdiğine değinen analistler, Türkiye ile ...
Borsa İstanbul rekor seviyeyi gördü

Borsa İstanbul rekor seviyeyi gördü

Yükseliş eğilimi içindeki BIST 100 endeksi, günün ilk %50 sinde 2.434,38 puanla bütün zamanların en yüksek civarını gördü. Tüm zamanların en yüksek Seviyesi görüldü

Borsa İstanbul'da BIST 100 endeksi, altı haftalık yükseliş eğiliminin sonrasında yedinci haftanın ilk prosedür gününde, saat 13.00 itibarıyla önceki kapanışa göre yüzde 1,51 ve 36,21 puan değer kazanarak 2.429,61 standardına çıktı.

İşlem hacmi 27 milyar lira oldu

AA'nın haberine göre toplam prosedür hacmi 27 milyar lira düzeyinde gerçekleşti. İlk yarıda bankacılık endeksi yüzde 3,27, holding endeksi yüzde 2,68 yükseldi. Sektör endeksleri arasında en çok kazandıran yüzde 5,60 ile finansal kiralama faktoring, en çok gerileyen ise yüzde 0,72 ile turizm oldu.

Türkiye ve Batılı ülkelerin teması TL'ye yansıyor

Rusya-Ukrayna savaşının tehlikeler kadar fırsatları da yanında getirdiğine değinen analistler, Türkiye ile Batılı devletler arasında son dönemde iyiye giden ilişkilerin de Türk Lirası varlıkları desteklediğini dile getirdi.

Borsa İstanbul destek ve direnç konumu

Rusya-Ukrayna savaşında çatışmaların şiddetlenebileceği ihtimalinin de düşük seyreden risk iştahında mühim rol oynadığını açıklayan analistler, teknik yönden BIST 100 endeksinde 2.450 puanın direnç, 2.340 düzeyinin destek konumunda bulunduğunu ifade etti.