Bitcoin 2022 yılını 80 bin dolar bandında kapatabilir | Firma Ekle - Ücretsiz Firma Rehberi - Ücretsiz Firma Ekle

Bitcoin 2022 yılını 80 bin dolar bandında ...

Bitcoin yeni haftayı 38 bin dolara kadar gerileyerek başlattı. Daha sonra  kuvvetli bir toparlanma dalgası ...
Bitcoin 2022 yılını 80 bin dolar bandında kapatabilir

Bitcoin 2022 yılını 80 bin dolar bandında kapatabilir

Bitcoin yeni haftayı 38 bin dolara kadar gerileyerek başlattı. Daha sonra  kuvvetli bir toparlanma dalgası başlatan Bitcoin, 40 bin dolarlık direnç bölgesinin üstüne çıktı. Bitcoin'in düşüş trendine girmesinden alt coin'ler de nasibini aldı ve ufak yatırımcı panik satışı yaptı.

Kripto Para Eksperi Altuğ İşler, yüksek enflasyon masada bulunduğu müddetçe, Bitcoin'de yaz aylarına doğru yükseliş yaşanacağını belirtti. İşler, "Enflasyon bütün dünyanın gerçeği. Yatırımcının parası eriyor ve parasını güvenliğini sağlamak amacıyla deva arıyor. Böyle bir ortamda Bitcoin'de ciddi bir düşüş beklemiyorum. Ne vakit enflasyonla gerçek anlamda bir mücadele başlar işte o vakit Bitcoin'de biz bir ayı sezonu görebiliriz. Haziran ayına kadar, 40 bin doların üstünde bulunduğumuz müddetçe, 50 bin dolarları göreceğimizi düşünüyorum" dedi.

Yatırımcının en mühim silahı sabır

Her düşüş hareketinde satıp, her yükselişte yatırım yapıldığında zarara uğranacağını ifade eden İşler, panik satışı butonuna basan yatırımcıya şu önerileri sundu, "Kripto piyasaları aşırı volatil, bu tür bir gerçek var. Çelik gibi sinirlere sahip olup, belli bir vakit amacı koymadan hareket etmek lazım."

Huobi Global Araştırma Müdürü Beste Naz Süllü ise şu verileri verdi "Bitcoin'in 80 bin hareketi yapmaması amacıyla majör bir namacıyla yok. Hatta bu yıl ortamında Ripple ve SEC davasını düşündüğümüzde burada izin verilebilecek bir spot ETF ürünleri Bitcoin'i 70 bin dolara kadar besleyebilir. Bitcoin kontrat işlemlerinin rastgele bir spotta karşılığı bulunmuyor. Dolayısıyla bu yıl izin verilebilecek bir kontrat ile Bitcoin 2022'yi büyük ihtimalle 80 bine yakın kapatabilir."

'Düşen bıçak tutulmaz'

"Düşen bıçak tutulmaz" diyen ve işi kumara çevirmemek gerektiğinin altını çizen Süllü, "Bitcoin dönecek şeklinde bir beklentiyle alım yapmak, biraz daha aşağılara gittiğinde size gerilim yaratabilir. Ancak bugün etrafımızda duyduğumuz Bitcoin zenginleri bir gecede Bitcoin zengini olmadı. Bunlar beş altı yıllik bir beklemenin mahsulü. Düşüşlerde yatırım yapar iken maliyeti düşürüp vadeyi uzatmak daha çok üstünlük sağlayabilir" şeklinde konuştu.

Dünya Gazetesi-Berfin ÇİPA