Antalya Havalimanı uçak ve yolcu rekoru kırıldı | Firma Ekle - Ücretsiz Firma Rehberi - Ücretsiz Firma Ekle

Antalya Havalimanı uçak ve yolcu rekoru ...

Türkiyenin en popüler tatil destinasyonlarından biri olan Antalya, yaz sezonunda bir kez daha yoğun turist ...
Antalya Havalimanı uçak ve yolcu rekoru kırıldı

Antalya Havalimanı uçak ve yolcu rekoru kırıldı

Türkiye'nin en popüler tatil destinasyonlarından biri olan Antalya, yaz sezonunda bir kez daha yoğun turist akınına uğruyor. Her yıl milyonlarca yabancı turisti ağırlayan bu büyüleyici şehir, bu yıl da tatilcilerin gözdesi olmaya devam ediyor.

Antalya, başı çekiyor

Deniz, güneş ve muhteşem plajlarıyla tatilcileri büyüleyen Antalya, bu yıl da tatilcilerin favorisi. Şehre olan ilgi, turizmi canlandırıyor ve ekonomiye de önemli bir katkı sağlıyor.

Hava yolu ulaşımında yeni rekor

Hava yolu ile ulaşımı tercih eden tatilciler, Antalya'yı hava trafiğinde üst sıralara taşıyor.

"Rekorlar kırıldı"

Bu konuda bir açıklama da Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Abdulkadir Uraloğlu'ndan geldi. Bakan Uraloğlu, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda, "Antalya Havalimanı, rekorları alt üst etmeye devam ediyor. Dün, tüm zamanların en yoğun uçak ve yolcu trafiğine tanıklık ettik. 214 bin 919 yolcu ve bin 190 uçak trafiği kaydedildi."

Antalya Havalimanı uçak ve yolcu rekoru kırıldı

Neredeyse 200 bin yabancı turist

İç hatlarda 127, dış hatlarda ise bin 63 uçak hareketi gerçekleşti. İç hatlarda 20 bin 795 yolcu taşınırken, dış hatlarda 194 bin 124 yolcu taşındı. Bu rakamlar, Antalya'nın turizmde ne kadar önemli bir yere sahip olduğunu bir kez daha gözler önüne seriyor.