Amerika 2030 yılına kadar araç satışlarının yarısı elektrikli olacak | Firma Ekle - Ücretsiz Firma Rehberi - Ücretsiz Firma Ekle

Amerika 2030 yılına kadar araç ...

Açıklamada, halihazırda ülkede elektrikli vasıta satışlarının 3 katına çıktığına ve halka açık şarj ...
Amerika 2030 yılına kadar araç satışlarının yarısı elektrikli olacak

Amerika 2030 yılına kadar araç satışlarının yarısı elektrikli olacak

ABD yönetimi, elektrikli vasıta tüketimini çoğaltmak hedefiyle yeni özel ve kamu sektörü yatırımlarını duyurdu. Beyaz Saray'dan oluşturulan açıklamada, ABD Başkanı Joe Biden'ın 2030'a kadar bütün yeni vasıta satışlarının yüzde 50'sini elektrikli duruma getirmeyi amaçladığı belirtildi.

Araç satışları 3 kat arttı


Açıklamada, halihazırda ülkede elektrikli vasıta satışlarının 3 katına çıktığına ve halka açık şarj istasyonlarının adedinin Biden'ın vazifeye gelmesinden bu yana yüzde 40'ın üstünde arttığına işaret edilerek, 3 milyondan çok elektrikli aracın yollarda bulunduğu ve ülke çapında 135 binden çok halka açık elektrikli vasıta şarj istasyonunun bulunduğu bilgi kapasitesi verildi.

Beyaz Saray'ın açıklamasında, elektrikli vasıta şarj ekipmanı sağlayıcısı Blink Charging'in ise üretim kapasitesini çoğaltmak amacıyla 49 milyon dolar yatırım gerçeklştirmeyi taahhüt ettiği aktarıldı.

Amazon'un 2030'a kadar 100 bin elektrikli dağıtım aracını yollara çıkarma taahhüdünün bir parçası olarak 3 binden çok elektrikli dağıtım aracını pazara sürdüğüne de işaret edilen açıklamada, okul otobüsü hizmetlerinde mühim bir tedarikçi olan First Student'ın da 2035'e kadar 30 bin fosil yakıtla çalışan okul otobüsünü elektrikli okul otobüsleriyle değiştirmeyi taahhüt ettiği bildirildi.