Alzheimerın Bazı Erken Uyarı İşaretleri Otuzlu Yaşlarınızda Ortaya Çıkabilir | Firma Ekle - Ücretsiz Firma Rehberi - Ücretsiz Firma Ekle

Alzheimerın Bazı Erken Uyarı İşaretleri ...

Düşük düzeyde yüksek yoğunluklu lipoprotein (HDL) kolesterol - kan damarlarını yağlardan ve kalıntılardan ...
Alzheimerın Bazı Erken Uyarı İşaretleri Otuzlu Yaşlarınızda Ortaya Çıkabilir

Alzheimerın Bazı Erken Uyarı İşaretleri Otuzlu Yaşlarınızda Ortaya Çıkabilir

Yetişkinliğin ilk haftalarında kan şekeri ve kolesterol civarınızı görmezden gelirseniz, gelecekte Alzheimer hastalığına yakalanma tehlikesinizi en aza indirme fırsatlarını kaçırabilirsiniz.

Düşük düzeyde yüksek yoğunluklu lipoprotein (HDL) kolesterol - kan damarlarını yağlardan ve kalıntılardan temizleyerek kalp hastalığı tehlikesini azaltan "iyi" tür - uzun vakittir ihtiyar erişkinlerde çoğalan bunama ve Alzheimer hastalığı riskiyle ilişkilendirilmiştir. Yani kan şekeri yüksektir .

Ancak bu daha önceki tetkiklerin çoğu, orta yaşta sıhhatsız kan şekeri ya da kolesterol seviyelerine sahip insanlara odaklandı. Şimdi bir araştırma, erken yetişkinlikteki kolesterol ve kan şekeri düzeylerinin gelecekteki Alzheimer hastalığı tehlikesini de öngördüğünü gösteriyor.

Alzheimer ve Dementia'da 23 Mart'ta yayınlanan çalışma, 4.932 yetişkini, ortalama olarak 38 yaşından başlayarak birkaç on sene süresince takip etti. Her dört senede bir, katılımcılar, kolesterol ve kan şekerini denetim etmek amacıyla oluşturulan testler de dahil olmak üzere sıhhat muayenelerinden geçtiler. Hem de demans ya da Alzheimer hastalığının erken belirtilerini denetim etmek amacıyla periyodik bilişsel testler yaptılar.