Abd Özel Tim Kurdu | Firma Ekle - Ücretsiz Firma Rehberi - Ücretsiz Firma Ekle

Abd Özel Tim Kurdu

Amerika Siber Güvenlik Birliğinin bünyesinde Putin Yönetimindeki Rusyaya sanal ortam tacizlerine karşı savunma ...
Abd Özel Tim Kurdu

Abd Özel Tim Kurdu

Siber Güvenlik Komutanı Orgeneral Paul Nakasone, konuyla alakalı izahında, "Küçük bir ‘Rus' grubu kurdum. Bu adım, AMERİKA BİRLEŞİK DEVLETLERİ istihbarat topluluğunun 2016-2017'den beri yaptıklarıyla bağdaşıyor" dedi.

Rusya'nın siber alanda geniş olanaklara sahip olduğunu belirten Nakasone, AMERİKA BİRLEŞİK DEVLETLERİ'nin oradan gelecek tehditlere karşı koyması gerektiğini ve grubun kurulmasıyla bunu gerçekleştirmenin olası olacağını belirtti.

Orgeneral Paul Nakasone

Siber Güvenlik Komutanı Orgeneral Paul Nakasone

BU ARADA NSA BAŞKANI

Bu arada AMERİKA BİRLEŞİK DEVLETLERİ Milli Güvenlik Müessesesi (NSA) Başkanı olan Orgeneral Paul Nakasone, geçtiğimiz mayısta AMERİKA BİRLEŞİK DEVLETLERİ Savunma Bakanlığı (Pentagon) bünyesinde kurulan Siber Güvenlik Komutanlığı'nın başına getirildi.

BAŞKANLIK SEÇİMLERİNE GÖLGE DÜŞÜREN SUÇLAMA

Siber alanda güvenliğin arttırılması konusunda karar, Rusya'ya AMERİKA BİRLEŞİK DEVLETLERİ'de 2016'daki başkanlık seçimlerine müdahale ettiği istikametindeki suçlamalar ortamında alındı.

Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin, AMERİKA BİRLEŞİK DEVLETLERİ'li mevkidaşı Donald Trump ile gerçekleşen doruğun hemen peşinden Rusya'nın AMERİKA BİRLEŞİK DEVLETLERİ'nin iç işlerine rastgele bir şekilde müdahale etmediğini ve etmeyeceğini, Rusya ve AMERİKA BİRLEŞİK DEVLETLERİ'nin spekülasyonları önlemek için siber güvenlik alanında ortak çalışma grubu kurabileceğini izah etmişti.