2023 Ağustos ayı halka arz takvimi belli oldu | Firma Ekle - Ücretsiz Firma Rehberi - Ücretsiz Firma Ekle

2023 Ağustos ayı halka arz takvimi belli oldu

Yatırım dünyası, halka arz takvimini merakla bekliyor. Sermaye Piyasası Kurulu (SPK), İzdemir Enerji, ...
2023 Ağustos ayı halka arz takvimi belli oldu

2023 Ağustos ayı halka arz takvimi belli oldu

Yatırım dünyası, halka arz takvimini merakla bekliyor. Sermaye Piyasası Kurulu (SPK), İzdemir Enerji, Tatlıpınar Enerji ve Ofis Yem Gıda'nın halka arzlarını onayladığını duyurdu. Peki, halka arz tarihleri belli mi? Hangi şirket ne kadardan arz olacak? İşte, halka arz detayları.

Ağustos ayında halka arz olacak şirketlerin SPK tarafından açıklanmasının ardından yatırımcıların gözleri halka arz takvimine çevrildi. Bu şirketler arasında İzdemir Enerji, Tatlıpınar Enerji ve Ofis Yem Gıda bulunuyor. İşte, halka arz olacak bu şirketlerle ilgili detaylar:

İZDEMİR ENERJİ HALKA ARZ EDİLİYOR

Sermaye Piyasası Kurulu (SPK), İzdemir Enerji Elektrik Üretim AŞ'nin halka arz başvurusunu onayladı.

SPK haftalık bültenine göre, İzdemir Enerji'nin 500 milyon TL olan mevcut sermayesi, 575 milyon TL'ye artırılacak ve bu süreçte oluşacak 75 milyon TL'lik pay ile İzmir Demir Çelik Sanayi AŞ’nin sahip olduğu 40,1 milyon TL nominal değerli B grubu paylar toplamda 115,1 milyon TL pay olarak halka arz edilecek.

Fiyat fazla talep gelmesi durumunda İzmir Demir Çelik Sanayi AŞ’nin sahip olduğu ek 23,02 milyon TL nominal değerli B grubu payların satışı gerçekleştirilebilecek. Her bir 1 TL nominal değerli pay, 19,00 TL sabit fiyat üzerinden satılacak.

TATLIPINAR ENERJİ HALKA ARZ OLACAK

Sermaye Piyasası Kurulu, Tatlıpınar Enerji Üretim AŞ'nin halka arz başvurusunu onayladı.

SPK haftalık bültenine göre, Tatlıpınar Enerji'nin 245,4 milyon TL olan mevcut sermayesi, 280,5 milyon TL'ye artırılacak ve bu süreçte oluşan 35,1 milyon TL'lik pay ile mevcut ortaklardan; Ali İbrahimoğlu'nun 7,02 milyon TL nominal değerli, Hüseyin Avni İbrahimoğlu'nun 21,06 milyon TL nominal değerli ve Akdeniz İnşaat ve Eğitim Hizmetleri AŞ’nin 7,02 milyon TL nominal değerli payları olmak üzere toplam 70,2 milyon TL nominal değerli paylar halka arz edilecek.

Her bir 1 TL nominal değerli pay, 22,50 TL sabit fiyat üzerinden satışa sunulacak.

OFİS YEM GIDA HALKA ARZ OLACAK

Sermaye Piyasası Kurulu (SPK), Ofis Yem Gıda Sanayi Ve Ticaret AŞ'nin halka arz başvurusunu onayladı.

SPK haftalık bültenine göre, Ofis Yem Gıda'nın 130 milyon TL olan mevcut sermayesi, 146,25 milyon TL'ye artırılacak ve bu süreçte oluşan 16,25 milyon TL'lik pay ile mevcut ortaklardan Galip Yeşilbaş’a ait 2,6 milyon TL, Salih Yeşilbaş’a ait 2,6 milyon TL ve Selim Yeşilbaş’a ait 1,3 milyon TL olmak üzere toplam 22,75 milyon TL nominal değerli paylar halka arz edilecek.

Her bir 1 TL nominal değerli pay, 27,20 TL sabit fiyat üzerinden satışa sunulacak.