Jurassic Land - İstanbul / Bayrampaşa | Firma Ekle - Ücretsiz Firma Rehberi - Ücretsiz Firma Ekle
E-mail Onaylı

Jurassic Land

Kocatepe Mahallesi Paşa Caddesi Forum İstanbul AVM SF Blok No:17-02.120 - Bayrampaşa 34045 İstanbul - İstanbul / Bayrampaşa
Firma toplam 0 yorum almış, 1174 kez incelenmiştir.
Mail Gönder
Arama Yap
Jurassic Land Hakkında

İstanbul Bayrampaşa’da Forum İstanbul Alışveriş ve Hayat Merkezinin bağımsız bir kanadında toplam on bin metrekareye heyeti Jurassic Land, 2011 senesi Eylül ayından itibaren hizmet vermektedir.

Kültür ve Turizm Bakanlığınca “Kültürel Özel Kuruluş” olarak konumlandırılan, uluslar arası bir tasarımcının imzasını taşıyan dinozor tema parkı Jurassic Land,CNN Travel ve Four Seasons Magazine tarafından yapılan sıralamalarda dünyanın en iyileri sıralamalarında yerini almıştır.

Fantastik bir kurgu ile kılavuz eşliğinde eğitim ve eğlenceyi birleştiren, tecrübeleyerek öğretme metodunu benimseyen park, haftanın yedi günü hizmet 

Tematik bir giriş mağarası, ana müze bölümü ve iç mağaradan oluşan ve değişik dönemlere ait dinozor iskeletlerinin ve yumurtalarının sergilendiği müze, Kültür ve Turizm Bakanlığı tarafından tescil edilmiş özel yapım yolculuğu simüle eden Türkiye’nin en büyük 4 boyutlu 6 efektli sineması Juracopter ve yüksek teknolojik donanımlı, toplam beş birim ve iki kattan oluşan Bilim Merkezi ile dev animatronik dinozorların bulunduğu garden, parkın ana bölümlerini oluşturmaktadır.

Ayrı olarak Park bünyesinde konser, kurultay, konferans ve türlü müessesesel ve ferdi organizasyonların gerçekleştirildiği, sabit tribünlere sahip, projektör, ekran ve sahne içeren 14 metre tavanlı Jura Etkinlik Merkezi, çocuk partileri için Parti Hanesi seçenekleri ve yumurta boyama gibi etkinliklerin yapıldığı atölye alanları bulunmaktadır. Paleontolojik kazı ekipmanları ile dinozor kemikleri ve yumurtalarının arandığı Kazı etkinliği sonrasında “Kaşif Paleontolog Sertifikası” verilmektedir.

2013 seneninde hizmete açılan Dino Laser Tag, popüler lazer taktik oyununun, takriben 650 metrekare alanda patlayan dinozor yumurtaları ve hareketli dinozorlar gibi özel efektli aktörlerin de katılımıyla oynanması seçeneğini sunmaktadır. Ayrı olarak, müessesesel organizasyonlar için çeşitli konsept oyun senaryoları mevcuttur. Dino Hunter Laser, için 5000 metrekare alanda oynanan, bu kategorideki en çok bilinen oyundur.

Parkın hemen yanın konumlanan ve haftanın yedi günü hizmet veren Jura Teras Cafe ise Bakanlıkça "1.Sınıf Turizm İşletmesi" olarak sınıflandırılmıştır. Açık ve kapalı farklı mekanları aynı tabela altında barındıran lokanta, dünya mutfağından örnekler sunmaktadır.

Kültür ve Turizm Bakanlığı tarafından "özel kuruluş sınıfına giren, tecrübeli veya ile ilgili eğitimli personel ile nitelikli işletmecilik yapılan, özgünlük, milli veyahut uluslar arası şöhret, mimari ve kültürel özellikleri sebebiyle Bakanlıkça desteklenmesi uygun görülen tesis" olarak belirlenmiştir. Tesis, Bakanlık denetiminde olduğundan, alakalı yasanın gerektirdiği tüm lojistik, yönetimsel ve yapısal kriterleri karşılamaktadır.

Jurassic Land'ın tasarımcısı Universal Studios da dahil dünyadaki pek çok tema parkını tasarlayan Amerikalı NK& Associates.

Talya olarak Türkiye’de önceden örneği bulunmayan “Edutainment” başka bir deyişle eğitim ve eğlence’yi bir araya getiren konsept projelerle bir ilki başlatıyoruz. Türkiye ve Dünya’nın değişik bölgelerine bu alanda değişik projeler kazandırmak üzere yola çıktık. Talya A.Ş. 2010 seneninde Eğitim ve Eğlence sektöründe faaliyet göstermeye başlayan müessesesel bir organizasyondur. Her biri alanında uzman, eğitimli kadrosu ve de Edutainment ile ilgili Dünyanın önde gelen isimleri ile işbirliği yaparak büyümeyi amaçlayan bir organizasyondur. Talya, elit profesyonellerinin bir araya gelmesi ile heyetmiştir. Her biri kendi alanında uzman kadrosu ile Eğitim ve Eğlence konseptli projeler ile ilgili Türkiye’de ve Dünya’da uzmanlaşmayı amaçlamaktadır İlk projesi Olan Jurassic Land, Forum İstanbul ALIŞVERİŞ MERKEZİ içerisinde, takriben 10.000 metrekarelik alanda Ağustos 2011’de ziyaretçileri ile buluştu. İlk markası Jurassic Land ile yakaladığı muvaffakiyet trendini, önümüzdeki dönemde yeni markalarla sürdürmeyi tasarılayan Talya, yüzde yüz bir Türk firması olarak dünya pazarına açılmayı da amaçlanmaktadır.

Vizyonumuz : Talya olarak, Türkiye’de önceden örneği bulunmayan Edutainment alanında öncü olmak, Türkiye ve Dünya’nın değişik bölgelerine, bu alanda küresel kalite standartlarında değişik projeler kazandırmak ve pazara istikamet veren firma konumuna gelmek.

Görevimiz : Beynelmilel düzeyde uzman kadromuzla eğlendirirken eğitmek.

Jurassic Land Konumu
Jurassic Land Resimler & Videolar
Jurassic Land Ürün & İlanlar
Jurassic Land yorumları

    Henüz Yorum Yapılmamış, İlk Siz Yorumlamak İsterseniz.

Bilgi: Yorum yazabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Jurassic Land

Mesaj Gönder

Hata! Mesaj yazabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Mesaj Gönder

Çalışma Saatleri

  • Pazartesi -
  • Salı -
  • Çarşamba -
  • Perşembe -
  • Cuma -
  • Cumartesi -
  • Pazar -

Firma Haberleri