Konser - Resul Dindar Konseri | Firma Ekle - Ücretsiz Firma Rehberi - Ücretsiz Firma Ekle

Resul Dindar Konseri

Gelenekten geleceğe hep iyi niyetle, yüreklerimizdeki sesi buluşturacak yine Karadenizle. Resul Dindar 9 Eylül Cumartesi
Sonlandı
Ek Bilgiler
Etkinlik Tarihi
: 09-09-2017 20:00 - 09-09-2017
Etkinlik Mekan
: Bursa Kültürpark Açıkhava Tiyatrosu
Mekan Telefon
:
Mekan Adres
: Bursa / Osmangazi Reşat Oyal Kültürparkı
Web Adresi
:
Etkinlik Ücreti
: 50,00
Etkinlik Türü
: Konser
Ekleyen
: Yönetici
Etkinlik Tanımı

Karadeniz müziğinin önemli temsilcilerinden biri olan Resul Dindar, 9 Eylül akşamı Kültürpark Açıkhava Tiyatrosunda Bursa seyircisiyle buluşuyor!

24 Ocak 1982'de Artvin'in Hopa ilçesinde doğmuş olan Resul Dindar,büyük çoğunluğu memleketinde geçmiş olan yaşamının etkileri ve öngörüleri neticesinde Karadeniz müziğinin doğasında yetiştirmiştir kendisini.

Müziğin,bir araç yahut bir amaç olmaktan ziyade,aslen bir yaşam biçimi olduğu görüşünü ileri süren sanatçı,"her şey de bir parça armoni" vardır diyor ve "seslerin" yaşamındaki kapsamına vurgu yapıyor.

Dört yıl süreyle şarkılarını,beslendiği topraklarda icra eden Resul Dindar 2005 yılının Eylül ayında İstanbul'a çevirmiş rotasını.
"So Bulurt" adında arkadaşlarıyla kurduğu grupta Karadeniz müziğinin haykırışı ile iz sürmüş aslî ritmine ulaşana dek.Ve 2 yıllık bir müzik yolculuğunun ardından "So Bulurt" grubuna nokta koyma kararı almış grup arkadaşları ile...Akabinde 2008 yılının Temmuz ayında müzisyen arkadaşlarıyla "KARMATE" grubunun kuruculuğunu üstlenmiştir.Karmate'nin solisti,değirmenin temel taşlarından olan Resul Dindar;yüreğini türkülere kılavuz ederek devirmiş 28 yılını.Karmate ile başladığı 4,5 yıl süren yolculuğunda "Nani" ve "Nayino" adlarıyla iki albümde grubun solisti ve kurucu üyelerinden biri olma vasfıyla yer alan Dindar,2012 yılının Ağustos ayında Karmate grubundan ayrılmış ve yolculuğunu kendi müzik sularında sürdürme kararı almıştır.

Sanat;insanlığa,toplumlara,etkileşimlerine ve birlikteliklerine etki eden en asli unsurdur diyen sanatçı,insan eksenli bir yaşam anlayışını sanatının dahi üstünde tutmaktan geri durmamıştır hiçbir zaman.
"İnsan olmak" her şeyin ötesinde ve aslında temelinde barınan bir olgudur der,müziğiyle açtığı yolda ilerlerken.

09-09-2017 tarihinde eklendi.