Youtube Zararlı içerikler konusunda Sınıfta Kaldı | Firma Ekle - Ücretsiz Firma Rehberi - Ücretsiz Firma Ekle

Youtube Zararlı içerikler konusunda Sınıfta ...

Youtube un ilk popüler olduğu dönemleri hatırlıyorum da komik videolar, kamera şakaları, araba ...
Youtube Zararlı içerikler konusunda Sınıfta Kaldı

Youtube Zararlı içerikler konusunda Sınıfta Kaldı

Youtube un ilk popüler olduğu dönemleri hatırlıyorum da komik videolar, kamera şakaları, araba videoları falan izlerdik. Zaman geçtikçe kategoriler arttı, izlenen videolara takipçi başı para verme olayı geldi, reklam eklemeler geldi, derken youtube fenomenleri ortaya çıktı, hatta videoları izlensin para kazanalım diye yapmadıkları kalmadı derken son durum youtube bu gün o kadar fazla sayıda içeriğe sahip ki artık hangi video zararlı hangisi zararsız ayrımının denetimini yapacak mekanizması yetersiz kalıyor.

Burada en büyük sorun çocuklar aslında. Örneğin; Geçenlerde 10 yaşındaki oğlumun telefondan video izlediğini gördüm o beni fark etmedi şöyle bir kulak misafiri olayım dedim. Video mine craft denilen oyunla alakalıydı ve oyunu oynarken bir taraftan da konuşuyordu karşı taraftaki arkadaş. Konuşmasında sorun yok hadi video izlemesinde de sorun yok ama öyle böyle küfürlü konuşmuyordu ben bu yaşıma geldim o kadar kısa sürede o kadar küfür duymadım bırakın küfretmeyi. Şimdi benim çocuğum bu ayrımı belki yapıyordur ama sevdiği bir oyun olunca iş değişiyor. Yarın bir gün arkadaşlarıyla reel hayatta oynarken de aynı küfürler bilinçaltından diline gelebilir değil mi?
her zaman internetin insanlık tarihindeki en büyük icadı ve bir o kadarda insanlara zararlı oluşundan bahsedilir durur ve en ufak örneğiydi bu. Daha ne videolar var, okuldaki kız çocuklarının küfürlü videoları, cinsellik içerikli videoları ve toplumumuz bu şekilde yozlaşmaya uğratılıyor, çocuklarımız gelecekte saygılı bireyler olmak yerine ağzından küfür eksik olmayan bireylere dönüşebilirler ve bu büyük bir tehlike olarak karşımızda.

Youtube Neden Bu kadar Vurdumduymaz?

Youtube sırf çocuklar için şikayet mekanizması kurmuştu ve bu mekanizma da gönüllü güvenilir denetçiler görev almaktaydılar. Artık sabırları taşmış olacak ki BBC televizyonuna demeç vermiş bir grup denetçi ve artık şikayetlerine kesinlikle yanıt gelmediğinden yakınıyorlar. Üstelik bir ay gibi bir zamanda 10 bin şikayet varken ve durum bu kadar ciddi iken bu şikayetlerin aylardır incelenmediğini ve artık yapabilecekleri bir şeyin kalmadığını söylüyorlar

Youtube Zararlı içerikler konusunda Sınıfta Kaldı

Trusted Flaggers (Güvenilir Şikayetçiler) ekibi bbc ye resmen içlerini dökmüşler. Hem böyle bir grup kuruyorsun, çocukları korumaktan bahsediyorsun ve bu insanlar senden para almadan gönüllü olarak videoları ve yorumları denetliyor hemde şikayetlere bakmıyorsun. Ben bunun altında para yattığını düşünüyorum, Ne alaka demeyin, şikayet edilen videoların izlenme oranları paylaşılsın ben haklı çıkarım. İzlenme oranı ne kadar çok ise verilen reklamlar da o kadar pahalı olacaktır ve youtube gibi kapitalizmn zirvesindeki bir şirket bunu göz ardı etmez diye düşünüyorum.

Her neyse biz youtube un şikayetleri denetlemesini beklemeden önlemimizi alalım ve çocuklarımızı uyaralım ve denetleyelim. Boşvermiş ağzından küfür eksik olmayan, kızları süs eşyası sex objesi olarak gören ve yozlaşmış batılı ülkeler gibi etik değerlerden yoksun bir nesil yetişmesine müsaade etmeyelim.