YouTube Premium abonelere özel video kalitesini kullanıma sundu | Firma Ekle - Ücretsiz Firma Rehberi - Ücretsiz Firma Ekle

YouTube Premium abonelere özel video kalitesini ...

YouTube, Premium aboneleri için yeni bir video kalite seçeneğini web platformunda aktif hale getirdi. ...
YouTube Premium abonelere özel video kalitesini kullanıma sundu

YouTube Premium abonelere özel video kalitesini kullanıma sundu

YouTube, Premium aboneleri için yeni bir video kalite seçeneğini web platformunda aktif hale getirdi. Peki, YouTube'un 1080p Premium seçeneği ne gibi özellikler sunuyor?

YouTube, 1080p Premium kalite seçeneğini ilk olarak Nisan ayında iOS kullanıcıları için sunmaya başladı. Denemelerin ardından, daha yüksek kalite seçeneği olan 1080p, web kullanıcıları için de kullanılabilir hale geldi.

Artırılmış Bit Hızı

YouTube'u ücretsiz kullananlar, video kalite seçenekleri arasında standart 1080p kalite ile birlikte 1080p Premium'u da görebilirler. Ancak, 1080p Premium seçeneğine tıklandığında, YouTube kullanıcılarına bu özelliği kullanabilmek için abonelik gerektiği uyarısını veriyor. 1080p Premium, artırılmış bit hızı sunarak, özellikle detay ve hareketin bol olduğu videolarda ekstra netlik sağlıyor.

Web Dışında da Kullanılabilir

Olacak YouTube, yüksek kaliteli 1080p seçeneğini sadece web tarayıcılarında değil, ayrıca Google'ın Android tabanlı olmayan Chromecast cihazları ve oyun konsollarında da kullanılabilir hale getirecek.