Youtube Dark Mod Artık Anroidde | Firma Ekle - Ücretsiz Firma Rehberi - Ücretsiz Firma Ekle

Youtube Dark Mod Artık Anroidde

YouTube İOS kullanıcılarının uzun vakittir kullandığı YouTube dark mod (karanlık modu) Android’e de ...
Youtube Dark Mod Artık Anroidde

Youtube Dark Mod Artık Anroidde

YouTube İOS kullanıcılarının uzun vakittir kullandığı YouTube dark mod (karanlık modu) Android’e de geldi. Google’ın izahına göre bundan böyle yalnızca iPhone kullanıcıları değil Android kullanıcıları da koyu renkli YouTube’un keyfini çıkartabilecek. Google YouTube karanlık modunu bir müddettir masaüstü sürümünde kullanıyor. Karanlık mod sayesinde oldukça çekici bir tasarıma kavuşan YouTube, mobil tarafta ise karanlık mod desteğini öncelikle iPhone kullanıcıları üzerinde test2 etmeyi seçenek etti. Şirketin bu tercihinin geri dönüşü oldukça pozitif oldu. Çünkü iPhone kullanıcıları karanlık YouTube’u bayağı bir sevdi. Lakin YouTube’un tercihine karşı tenkitler de yok değildi. İşin bir de Google’ın resmi evladı olan Android tarafı vardı. iPhone kullanıcıları karanlık YouTube desteğini almışken Android kullanıcıları klasik YouTube görünümüne mahkumdu. Bugün ise Android’çi abilerimizi ve ablalarımızı sevindirecek yeni bir gelişme yaşandı. Karanlık Mod YouTube için Android uygulamasına ilave etti.

YOUTUBE KARANLIK MOD ARTIK ANDROİD’TE

YouTube’un gece modu, Android için YouTube uygulamasına gelen küçük bir yenilik sayesinde artık kullanılabilir vaziyete getirildi. Android için geliştirilen YouTube dark modunu seçmek ise oldukça kolay. Akıllı telefonunuzdaki YouTube uygulamasında bulunan ayarlar sekmesine tıklayarak karanlık moda erişebilirsiniz. Gözleri yormayan bu mod sayesinde bilhassa AMOLED ekranlı akıllı telefonlarda kaydadeğer bir pil tasarrufu sağlayabilirsiniz. Ancak yeri gelmişken uyaralım; Google’ın ağır ağır sunduğu bir yenilik olan dark mod daha size erişmemiş olabilir. Bu da dark mod için biraz daha beklemek gerektiği mananına geliyor.

Youtube Karanlık Modu

KARANLIK MOD YOUTUBE İLE HUDUTLU KALMAYABİLİR

Dark Mod yalnızca YouTube’ta bulunan bir özellik değil. Son zamanlarda Twitter gibi bir hayli uygulama koyu renklere sahip bir çeşit karanlık mod seçeneği sunuyor. Umarız ki bu mod diğer bir hayli uygulamaya ilave edir. Örneğin göz yormayan bu mod Gmail’e ilave etse hiç de fena olmaz öyle değil mi?