Windows 11 İşte herkes için gelen 5 yeni şey | Firma Ekle - Ücretsiz Firma Rehberi - Ücretsiz Firma Ekle

Windows 11 İşte herkes için gelen 5 yeni şey

Microsoft'un Windows 11 için yeni özellikler yayınlamaya hazırlanıyor olması ...
Windows 11 İşte herkes için gelen 5 yeni şey

Windows 11 İşte herkes için gelen 5 yeni şey

Microsoft'un Windows 11 için yeni özellikler yayınlamaya hazırlanıyor olması yeni bir şey değil: yeni işletim sistemi çok yakın zamanda geldi ve hala birkaç yıl sürecek olan geliştirme sürecinin başındayız . Bu nedenle, Microsoft resmi olarak açıklamamış olsa bile bazı haberler yolda. Ancak geliştiriciler için beta sürümünde dağıtmaya başladı ve Windows Central bunları görüntüleyip herkese anlatabildi.

Bu işlevler, uygun ayardan sonra diğer beta test kullanıcıları için de denenecek ve nihayet normal bir Windows Güncellemesi aracılığıyla Windows 11'in resmi ve kararlı sürümüne ulaşacak . Bunlar özellikle Microsoft işletim sistemi arabiriminde yapılan küçük değişikliklerdir. Hatırladığımız arayüz, eski Windows 10 ile yeni Windows 11 arasındaki, özellikle Windows 10'a kıyasla Windows 11'de yeniden konumlandırılan ve yeniden düzenlenen Başlat menüsü ile ilgili en büyük farklardan biridir. İşte yeni özellikler. işletim sistemi için Sırpça Microsoft'ta var.

Windows 11'e gelen özellikler

Windows 11'e gelen ilk yenilik çok kullanışlı: Başlat menüsünde uygulama klasörleri oluşturma imkanı. Bu şekilde, örneğin, tüm Microsoft uygulamalarını veya tüm grafik uygulamalarını vb. tek bir klasörde gruplayabileceğiz.

Aynı  derecede kullanışlı olan ikinci yenilik , dosyaları açık uygulamalarda sürükleyip bırakma ve Görev Çubuğuna yerleştirme olasılığıdır: Tam olarak Windows 10'da yıllardır olduğu gibi, o uygulamada bir dosyayı sürükleyip onu içeride açmanız yeterlidir.

Üçüncü yenilik hala Görev Çubuğu ile ilgilidir: Bir uygulamadan diğerine geçmeyi çok zorlaştıran açık uygulamalarla çok kalabalıksa, içinde bir "taşma" menüsüne erişmek için üç noktalı bir simgeye basmak mümkün olacaktır. diğerleri tarafından batırıldıkları için görünmeyen uygulamalar olacaktır.

Dördüncü yenilik , pencereleri otomatik olarak düzenlemenin çok daha hızlı ve daha rahat bir yolundan oluşan " Snap Bar "dır. Hatırlayın, Windows 11 ile ekranı bölümlere ayırma ve belirli pencereleri ekranın belirli bölümlerini işgal etme olasılığı ortaya çıktı.

Beşinci yenilik , dosyaların her zaman pencerenin sol tarafında bulunabilmesi için Dosya Gezgini içindeki dosyaları düzeltme olasılığıdır.

Haber geldiğinde

Bu yeniliklerin tümü arayüzle ilgilidir ve tümü , kullanıcılar tarafından çok talep edilen işlevlerle ilgilidir. Bu nedenle, hepsini Windows 11'in gelecek bir sürümünde göreceğimiz neredeyse kesin.

Ancak şu anda bunları ne zaman göreceğimizi ve Microsoft'un hepsini bir arada yayınlayıp yayınlamayacağını söylemek mümkün değil: Aslında her bir işlevin önce kapsamlı bir şekilde test edilmesi gerekiyor ve ancak daha sonra, her şey yolunda giderse, bunu yapabilir mi? genel halk için Resmi Windows 11 güncellemesine eklenebilir .