Windows 10da COD Warzone DirectX Unrecoverable Hatası Nasıl Düzeltilir | Firma Ekle - Ücretsiz Firma Rehberi - Ücretsiz Firma Ekle

Windows 10da COD Warzone DirectX Unrecoverable ...

Call of Duty (COD) Warzone oynarken "DirectX Unrevoverable" hatasıyla karşılaşıyorsanız, yalnız ...
Windows 10da COD Warzone DirectX Unrecoverable Hatası Nasıl Düzeltilir

Windows 10da COD Warzone DirectX Unrecoverable Hatası Nasıl Düzeltilir

Call of Duty (COD) Warzone oynarken "DirectX Unrevoverable" hatasıyla karşılaşıyorsanız, yalnız değilsiniz. Aslında, bu oyuncuların şikayet ettiği ortak konulardan biridir. Hatanın DirectX ile ilgili sorunlar nedeniyle oluştuğunu ve oyun sunucularıyla hiçbir ilgisi olmadığını unutmayın.

Call of Duty Warzone'daki "DirectX Unrevoverable" hatasına neyin neden olduğunu ve bunu nasıl düzeltebileceğinizi araştıralım.

Call of Duty Warzone'un "DirectX Unrevocerabla" Hatasının Olası Nedenleri

DirectX Unrevocerabla

Birkaç farklı şey bu hataya neden olabilir, bu nedenle her çözüme işi yapıp yapmadığını görmek için bir deneme yaptığından emin olun.

Rastgele Bilgisayar veya Oyun Hatası

Kodlama hataları veya oyun hataları normaldir ve genellikle oyun oynarken veya başlatırken karşılaşılan birçok hataya neden olur. Ancak, hatalı donanım bazı yazılım sorunlarını da tetikleyebilir ve bu da oyunun çökmesine neden olabilir. Oyun uygulamanızı güncel tutarak rastgele hatalardan kaynaklanan sorunları en aza indirebilirsiniz.

Eski Sürücüler veya Yazılımlar

Call of Duty Warzone gibi oyunlar büyük ölçüde bilgisayarınızın sistemine ve sürücülerine dayanır. Güncellenmezlerse COD gibi oyunların çökmesine neden olabilirler. DirectX Unrevoverable Hatasıyla aniden karşılaşırsanız, bilgisayarınızın veya işletim sisteminizin sürücüleriyle ilgili bir sorun olabilir. Eski bir işletim sistemi veya sürücü çalıştırmak, yalnızca oyununuza değil, bilgisayarınıza da sorun getirebilir. Bu nedenle bunları düzenli olarak güncellediğinizden emin olun.

Bilgisayarınız COD Warzone ile Uyumlu Değil

COD Warzone'u ilk kez piyasaya sürdüyseniz ve bu sorunla karşılaştıysanız, bilgisayarınız oyunla uyumsuz olabilir. Bilgisayarınızın oyunu oynamak için gereken en düşük belirtimi karşılaması gerekir, aksi takdirde DirectX Unrevoverable Hatası gibi sorunlarla karşılaşırsınız.

Diğer Programlarla Çakışmalar

Ne yazık ki, diğer uygulamalar Blizzard başlatıcı veya COD Warzone oyununa müdahale edebilir. Örneğin, oyunu bir süredir çalıştırıyorsanız ve yakın zamanda yeni bir uygulama yükledikten sonra aniden çöküyorsa, yeni program Warzone DirectX Unrevoverable hatasına neden olabilir.

Internet Bağlantısı Sorunları

COD Warzone'daki DirectX hatasının bir başka olası nedeni de internet bağlantınızdır. Yavaş veya aralıklı bir bağlantı oyununuzu etkileyebilir ve genel olarak sorunlara neden olabilir. Oyunu başlatmadan önce, internetinizin düzgün çalıştığından emin olun. Bu, oyun boyunca hata alma şansınızı en aza indirebilir.

Call of Duty Warzone DirectX Unrevoverable Hatası Nasıl Düzeltilir

Artık ortak nedenleri biliyorsunuz, bu hatayı düzeltmenin zamanı geldi. Şöyle olacak.

Oyunu ve Başlatıcıyı Yeniden Başlatın

Bu çok önemli bir adımdır ve bunu atlamamalısınız. Bu temel bir adım gibi görünse de, oyunu yeniden başlatmak ve başlatıcı uygulamaya yeni bir başlangıç yaptığından, karşılaştığı rastgele hataları kaldırarak etkili bir çözüm olabilir. Oyunu şu şekilde yeniden başlatabilirsiniz:

 1. Normalde yaptığınız gibi COD Warzone'dan ayrılın.
 2. Ardından, sol üst taraftaki Battle.net logosunu tıklatıp Çıkış'ı seçerek Battle.net başlatıcıyı tamamen kapatın.COD Warzone
 3. Gerekirse, görev yöneticisi aracılığıyla kapatın. Ctrl + Shift + Esc tuşlarına basılı tutun, COD Warzone'u seçin ve listeden başlatıcı Battle.net ve Görevi sonlandır'ı tıklatın.
 4. Her iki programı da yeniden başlatma ve hatanın düzeltilmiş olup olmadığını kontrol edin.

Bilgisayarınızı Yeniden Başlatın

Oyunu ve başlatıcısını yeniden başlattıktan sonra hala Warzone DirectX Unrevoverable hatasını yaşıyorsanız, yapmanız gereken bir sonraki şey bilgisayarınızı yeniden başlatmaktır. Sadece yeniden başlatmayın; bilgisayarınızı tamamen kapatın ve tekrar açmadan önce en az 30 saniye bekleyin. Bilgisayarınızı açtıktan sonra oyunu açın ve sorunun devam edip olmadığına bakın.

Battle.net Uygulamasından Tarama ve Onarım Seçeneğini Kullanma

Blizzard Battle.net uygulaması, bozuk oyun dosyalarını onarmaya yardımcı olan yerleşik bir sorun giderme aracına sahiptir. Birçok kullanıcı, bu aracın DirectX Unrevoverable hatası gibi çeşitli oyun sorunlarını çözmelerine yardımcı olduğunu bildirmişlerdir. Bu özelliği kullanmak için aşağıdaki adımları izleyin.

 1. bilgisayarınızdan Battle.net başlatıcıyı açın.
 2. Call of Duty Warzone simgesine tıklayın.
 3. Ardından, Oyna oyunu düğmesinin yanındaki Seçenekler'e veya dişli simgesine tıklayın.
 4. Ardından, menüden Tara ve Onar'ı seçin
 5. Açılır pencerede Taramaya başla 'yı tıklatın

Battle.net Uygulamasından Tarama ve Onarım Seçeneğini Kullanma

 1. Onarımın bitmesini bekleyin ve bunun sorunu giderip gidermediğini görün.

Yazılımınızı ve Sürücülerinizi Güncel Tutun

Eski sürücüler ve yazılımlar sisteminizde ve uygulamalarında çeşitli sorunlara neden olabilir. Oyun hatalarıyla karşılaşma şansınızı en aza indirmek için aşağıdakilerin güncel olduğundan emin olun:

 • Windows İşletim Sistemi
 • Grafik Kartı Sürücüleri
 • COD Warzone
 • Tipi Battle.net başlatıcısı

Ayrıca, sisteminizin ve diğer uygulamalarınızın Microsoft ve geliştiricilerden düzenli güncelleştirmeler alıp almadığını kontrol etmeniz gerekir. Değilse, bilgisayarınızın genel sağlığına zarar verebilir.

DirectX 11 Modunda Call of Duty'i Çalıştırma

Bazı durumlarda, bilgisayarınızı DirectX 12 yerine DirectX 11 modunda çalıştırmaya zorlamak kurtarılamaz hatayı düzeltebilir. COD Warfare'i DirectX 11 modunda şu şekilde çalıştırabilirsiniz:

 1. Battle.net başlatıcıyı açın.
 2. Oyun listenizden Call of Duty: Warzone'u seçin.
 3. Oyna oyun düğmesinin yanında bulunan dişli simgesine veya Seçenekler'e tıklayın
 4. Ardından, Oyun Ayarları 'nı seçin.
 5. Oyun Ayarları'ndan Ek Komut Satırı Bağımsız Değişkenleri'nin yanındaki kutuyu işaretleyin.

Warzone

kutusuna -DD11yazın. Ardından, pencerenin altındaki Bitti düğmesini tıklatın

Warzone

Oyunu yeniden çalıştırın ve sorunun geri dönüp dönmediğini görün

Ekran Kartı Sürücülerinizi Yeniden Yükleme

COD Warzone gibi oyunlar büyük ölçüde bilgisayarınızın GPU'suna dayanır. Sürücüleri başarısız olursa, oyunu oynarken veya başlatırken hatalarla karşılaşabilirsiniz. Yukarıdaki düzeltmelerden sonra hala bir hata alıyorsanız, grafik kartı sürücünüzü yeniden yüklemek çözüm olabilir. İşte nasıl:

 1. Çalıştır'ı açmak için Win tuşlarına basın. Ardından, metin kutusuna devmgmt.msc yazın. Tamam 'abasın.Warzone
 2. Aygıt Yöneticisi'ndeki Görüntü bağdaştırıcılarının yanındaki oku tıklatarak grafik kartınızı gösterin.Warzone
 3. Ardından Ekran Kartı'nıza sağ tıklayın ve Cihazı kaldır'ı seçin

Ekran kartı Driver Silme

 1. Ardından, bilgisayarınızı yeniden başlatın. Windows 10, yeniden başlatma sırasında sürücüyü otomatik olarak yeniden yüklemeyi denecektir.
 2. Oyunu açın ve düzgün çalışıp çalışmadığını görün.

Call of Duty Warzone Önbelleğini Sil

Oyunun önbelleğini kaldırmak da kurtarılamaz hatayı düzeltebilir ve ayarlarını yenileyebilir. Önbelleği silmek için aşağıdaki adımları izleyin:

 1. COD Warzone ve Battle.net uygulamasını kapatın.
 2. Dosya Gezgini'ni açın ve adres çubuğuna aşağıdakileri kopyalayıp yapıştırın: C:Users[adınız]DocumentsCall of Duty Modern Warfare[Adınız] etiketini bilgisayarınızın adıyla değiştirdiğinizden emin olun.