Vücut Piercingleri İle ilgili Bilmeniz Gerekenler | Firma Ekle - Ücretsiz Firma Rehberi - Ücretsiz Firma Ekle

Vücut Piercingleri İle ilgili Bilmeniz ...

Piercinglerin tarihi tam olarak bilinmemesine rağmen ilk toplumlarda ve kabilelerde güç gösterisi ...
Vücut Piercingleri İle ilgili Bilmeniz Gerekenler

Vücut Piercingleri İle ilgili Bilmeniz Gerekenler

Piercinglerin tarihi tam olarak bilinmemesine rağmen ilk toplumlarda ve kabilelerde güç gösterisi olarak kullanıldığı acıya dayanıklılığı arttırdığına inanıldığı gibi nedenlerden takıldığı biliniyor. Daha modern anlamda Amerika da 1975 yılında stüdyo çekimleri sırasında keşfedilmiş, 80 yıllarda mazoşizm yanlıları tarafından kullanılmış ve 90 yıllarda en modern halini almıştır. Ülkemizde yaygınlaşması ise 2000 yılından sonra olmuştur.

Piercing kelime anlamı olarak “delmek” tir ve kullanımına da vücut sanatı denilmektedir. Piercing yapımında herhangi bir l kullanılmaz ve genelde kullanılanlar; Altın, Gümüş, platin, niyob ve tıbbi çeliklerdir. Piercing vücudun kıkırdak yapısının ya da yağ dokusunun delinmesi sureti ile takılan l süs eşyasıdır ve takıldıktan sonra birkaç hafta çıkarılmadan kalmalıdır aksi halde ciddi iltihaplar meydana gelebilir.

Piercing taktırmak için kesinlikle hijyenin hat safhada olduğu mekanlar, mümkünse sağlık klinikleri uygundur. Piercing bölgelerinden en hassas olanı göbek kısmıdır. Burası iltihaplanmalar için ve bakteriyel enfeksiyonlar için çok müsait bir alandır.

Vücut Piercingleri İle ilgili Bilmeniz Gerekenler

Dil piercinglerinde de ciddi sorunlar olduğu gözlemlenmiş ve rapor edilmiştir. Dile takılan piercingleri uzun vadede; damak kısmına, diş etine veya diş eti kemiğine yapacağı baskı sonucu diş dökülmeleri ve ağızda diş etlerinde iltihaplanmalara sebebiyet vermektedir.

Penisin baş kısmına takılan piercingler ince ise özellikle cinsel ilişki sırasında deriyi yırtabilir bu da kan ve cinsel ilişki yolu ile bulaşan hastalıkların yayılma hızını oldukça arttırır ve bölge de iltihaplanmaya sebebiyet verebilir.  Penis başına piercing yaptıysanız ilk birkaç hafta cinsel ilişkiden kesinlikle uzak durmalısınız ve idrar yapmada da zorluk çekebilirsiniz bu yüzden oturarak yapmak daha sağlıklı olacaktır.

Meme ucuna piercing taktırmış özellikle emzikli bayanlar, zaten hamilelik dönemin de taktırmamaları gerektiğinden daha önce taktırdıklarını varsayarak, bebek emzirirken piercing’i çıkarabilirler süt akışında sorun çıkarmayacaktır.

Yakın zamanda yapılan bir ankete göre piercing yaptıranların %80i 30 yaş ve üzerinde %60’ı evli ya da uzun süreli ilişkileri olanlar, %15 ten azı da mazoşist bir ruh haline sahip bireylermiş.

Pirsing yaptıran 139 kişinin katıldığı ilginç bir anket, katılımcıların yüzde 79’unun 29 yaşında veya daha üstünde olduğunu ve yüzde 58’inin evli veya uzun süreli bir ilişkide olduğunu buldu. Pirsingli kişilerin yalnız yarısı kendilerini maceracı olarak görüyordu ve yüzde 20’den azı mazoşist, sadist, fetişist, teşhirci veya narsist davranışlarla ilgiliydi.

PİERCİNG ÇEŞİTLERİ

Kulak Piercingleri:

- Helix Piercing
- Industrial Piercing
- Rook Piercing
- Daith
- Tragus Piercing
- Snug
- Conch
- Anti Tragus Piercing
- Lobe (Klasik küpe deliği)

Yüz Piercingleri:

- Kaş piercingi
- Nostril piercing (Burunun yan tarafına yapılan piercing)
- Septum piercing (Burun duvarlarından geçirilmiş piercing)
- Bridge piercing (Gözlerin arasına, burnun üst kısmına takılan piercing)
- Dil piercingi
- Labret piercing (Dudağa takılan piercing)
- Medusa piercing (Üst dudağın ortasına takılan piercing)
- Madonna piercing (Üst dudağa yandan takılan piercing)
- Cheek piercing (Yanaktan geçirilen piercing)
- Austin Bar (Burunun kıkırdağından geçirilen piercing)

Vücut Piercingleri:

- Göğüsucu piercingi
- Göbekdeliği piercingi
- Madison piercingi
-Kadın ve erkeklerde genital piercing