VirtualBox kullanıcıları sonunda Windows 11i kullanabilecek | Firma Ekle - Ücretsiz Firma Rehberi - Ücretsiz Firma Ekle

VirtualBox kullanıcıları sonunda Windows 11i ...

Oracle VirtualBox kullanıcıları, hyper-v veya Windows Hypervisor yüklendiğinde şirketin sanal ...
VirtualBox kullanıcıları sonunda Windows 11i kullanabilecek

VirtualBox kullanıcıları sonunda Windows 11i kullanabilecek

Oracle VirtualBox kullanıcıları, hyper-v veya Windows Hypervisor yüklendiğinde şirketin sanal makine arızalarına neden olan bilinen bir sorunu ele almasından sonra artık Windows 11'i kullanabilir.

Hatalar, Microsoft'un Windows 11 için güvenlik önlemleri kurmasının ve kullanıcıların yükseltmesini engellemesinin nedeniydi. Oracle bu sorunları düzeltttirdiği için Microsoft artık güvenlik önlemlerini kaldırdığı duyuruldu.

Microsoft, "Oracle bu sorunu VirtualBox 6.1.28 ve sonraki bir sonraki bir sürede çözdü" dedi. "Cihazınızdaki koruma tutmasını kaldırmak için VirtualBox 6.1.28 veya sonraki bir ne kadar donanıma güncellemeniz gerekir."

VirtualBox paketleri

Ancak, sanal masaüstü kullanıcılarının Microsoft'un işletim sisteminin en son yinelemesini elde etmek için biraz sabır göstermeleri gerekecektir.

Duyuruda, "Cihazınızı etkileyen başka bir güvenlik önlemi yoksa, Windows 11, sürüm 21H2'ye güncellemenin sunulmasının 48 saat kadar süreebileceğini lütfen unutmayın." ifadesi yer alıyor.

Ayrıca, bazı uzak masaüstü kullanıcılarının VirtualBox yüklü olmasa bile Windows 11'e yükseltmelerinin hala engellenebileceği söyleniyordu. Bu kullanıcıların büyük olasılıkla VirtualBox tabanlı bir uygulamaya sahip olduğu veya kurulumlarında VirtualBox ile birlikte olduğu söyleniyordu.

Şirket, "VM'leri veya sistem görüntülerini kullanan veya oluşturan uygulamalarınız varsa, bu koruma tutmasını kaldırmak için bunları güncelleştirmeniz veya kaldırmanız gerekebilir." dedi.

Oracle bir düzeltme eki üzerinde çalışırken, VirtualBox kullanıcılarının Windows 11'i çalıştırmasına izin veren bir geçici çözüm de vardı. VirtualBox, bir ana makinede TPM'den geçerek, tam teşekküllü bir sanal TPM sağlamadan Windows 11 gereksinimlerine uygun kalabilir.

VirtualBox kullanıcıları için güvenlik önlemlerini kaldırmadan önce Microsoft, Intel Smart Sound Technology sürücüleri kullanıcılarının yanı sıra kayıt defteri anahtarlarında ASCII olmayan karakterler kullanan uygulamaların kullanıcıları için de bazılarını kaldırdı.