Video Oyunu Remaster Vs Remake Fark Nedir | Firma Ekle - Ücretsiz Firma Rehberi - Ücretsiz Firma Ekle

Video Oyunu Remaster Vs Remake Fark Nedir

İki terim oyun dünyasında oldukça yaygındır ve diğerinin yerine yaygın olarak kullanılır. Video ...
Video Oyunu Remaster Vs Remake Fark Nedir

Video Oyunu Remaster Vs Remake Fark Nedir

İki terim oyun dünyasında oldukça yaygındır ve diğerinin yerine yaygın olarak kullanılır. Video oyunu remasters ve video oyunu yeniden yapımları çok farklı şeylerdir. Bu açıklayıcı kılavuzda, bir video oyunu remaster ve bir video oyunu yeniden çevrim arasındaki farklara biraz ışık tutacağız.

İsimler her şeyi verirken, bazı insanlar hala iki dönem arasında kafa karışıklığına neden oluyor; aynı nedenle, video oyunu remaster'ın anlamına derinlemesine dalalım ve yeniden yapalım. Dahası, yeni oyuncular önceki nesillerin eski oyunlarını keşfetmeye çalışırken, oyundan ne beklecekleri hakkında net bir fikre sahip olmak iyidir.

Video Oyunu Remaster

Remaster'ın ne olduğunu açıklamanın en temel yolu; yenilenen sürümün eski oyunun yenilenmiş bir sürümü olmasıdır. Bir video oyunu remaster'ına yeni içerik eklemek zorunlu olmasa da, dokunulan sürüm bazen ek oyun içi içerik alabilir.

Buna ek olarak, video oyunu remasters genellikle yeniden boyanmış görseller ve oyun içi mekanik ile klasik video oyunları anlamına gelir. Ayrıca, oyun içi mekanikler klasik remaster'ın başlattığı mevcut platform nesli için optimize edilmiştir.

Size bazı örnekler vermek için, 'The last of Us Remastered", 'Unchartered: Legacy of Thieves' koleksiyonu gibi yeniden maskelenmiş oyunlar, eski video oyunlarının cilalı ve yeni konsollar için daha iyi grafikler elde etmesine harika örneklerdir. Remaster, oyuncuların oyunları yeni platformlarda deneyimlemelerini sağlarken daha iyi çevre tasarımları ve geliştirilmiş karakter tasarımları ile eski bir video oyununa dijital bir yüz gerdirmedir.

Video Oyunu Remake

Bir yeniden ustanın aksine, yeniden yapım sıfırdan yeniden inşa edilen klasik bir video oyununun modern bir sürümüdür. Video oyunu yeniden yapımları, oyunun en son konsollarda veya bilgisayarlarda çalıştığından emin olun. Buna ek olarak, video oyunu yeniden yapımları tamamen farklı öğelerle yeniden doğan oyunlardır; ancak, orijinal oyuna sadık kalmak.

Bir video oyunu yeniden yapımında, oyuna ve oyunun ortamına eklenen farklı öğelerle, hatta bazen yeni karakterlerle oyun değişmek zorundadır. Ancak, video oyunu remasters gibi, yeniden yapımlar oyunun orijinaline sadık kalacağı noktaya kadar değiştirilir.

Çok popüler bir oyun ve en iyi video oyunu yeniden yapımlarından birinin mükemmel bir örneği Final Fantasy VII yeniden çevrimizdir. Orijinal başlığa kıyasla, FF VII yeniden çevriminde birçok yeni ekleme vardı. Buna ek olarak, yeniden yapım sürümünün yükseltilmiş grafikleri daha iyi bir deneyim için izin sağladı; Seslendirmenin eklenmesi de öyle.

Son olarak, yukarıdaki tüm bilgilerin bir video oyununun yeniden çevriş ve yeniden ustalaşması arasında ayrım yapmanıza yardımcı olduğundan emin olun. Remasters ile eski oyunun dokunulmuş bir sürümünü getiriyor ve oyunu büyük ölçüde değiştiren yeniden yapımlar. Günün sonunda, bu ikisi daha yeni ve daha güçlü konsollar için yeni sürümlerdir. Oyun dünyasının neler sunduğunu ve büyük franchise'ların nasıl başladığını keşfetmek isteyen yeni dönüşen oyuncular için, yeniden yapılanma ve yeniden yapımlar bunu bilmenin en iyi yoludur.