Tatil için Bodrum mu? Çeşme mi? | Firma Ekle - Ücretsiz Firma Rehberi - Ücretsiz Firma Ekle

Tatil için Bodrum mu? Çeşme mi?

Bu başlığı okuduktan sonra “Aman Kardeşim tatil olsun da neresi olursa olsun” dendiğini duyar ...
Tatil için Bodrum mu? Çeşme mi?

Tatil için Bodrum mu? Çeşme mi?

Bu başlığı okuduktan sonra “Aman Kardeşim tatil olsun da neresi olursa olsun” dendiğini duyar gibiyim. Elbette ki yılın yorgunluğunun ardından böyle bir şey söylenmesi normal.

Türkiye de tatil denildiğinde akla gelen ilk tatil mekânlarından birisi de Bodrum şüphesiz. Berrak denizi, eğlence mekanlarının çeşitliliği ve sanatçısından iş adamına elit kesiminde tercihi olarak çıkıyor karşımıza. Ama son yıllarda Çeşme yeni açılan eğlence mekanları, sakinliğin ve mavinin eşsiz renklerinin birbiriyle bir ahenk oluşturduğu, temizliği ile sizleri kendisine açık bırakacak kumsalları ve koyları ile Bodrum’a yetişmiş gibi görünüyor.

Bodrum biraz da marka yapmasından dolayı tercih sebebi olmuş gibi görünüyor. Zira artık bodrumda tatil öyle herkesin harcı değil. Yerli turistler fiyatlarından dolayı tercih etmiyor ve birçok işletme de yerli turiste sıcak bakmıyor açıkçası, çünkü bizim insanımız her şeyi bilerek, tartarak, hesaplayarak yapar tatilini. Tatil bütçesi bellidir açıkçası. O yüzden de kendi ülkemizde pek sıcak karşılanmıyoruz açıkçası tatil beldelerinde. Artık bizde popülerliği bir kenara bırakıp hem bütçemize göre tatil planı yapacağız hem de bize sıcak, samimi bakacak işletmeleri ve mekanları tercih edeceğiz yapacak bir şey yok.

Tatil için Bodrum mu? Çeşme mi?

Ne diyorduk? Bodrum eski tadını kaybetmiş gibi görünüyor. Sırf marka olsun diye Bodrumda tatil yapmaya gidenler olsa da artık insanlar sıkılmış gibi ve yeni popüler mekan arayışları içerisindeler. Hal böyle olunca da Bodrum kadar iyi ve kaliteli yerler dikkat çekiyor ki bunların içerisinden sıyrılan en güzide yer Çeşme.

Su sporlarına merakınız varsa ya da yapıyorsanız Çeşme tam size göre. Özellikle rüzgar Sörfü için ideal havası ve denizi ile eşsiz bir yer olabilir sizin için.

Tatil hemen karar verilip gidilecek bir aktivite değil. Öncesinde düşünmeniz değerlendirmeniz natifleri karşılaştırmanız gereken bir aktivite ve tüm yıl bunu beklediğinize göre de elinizden geldiği kadar kusursuz bir plan yapmaya çalışırsınız herhalde.

Çeşme Özellikle hala dokunulmamış doğası ile de Bodrum dan ayrılıyor ve yerli halkın samimiyeti hoş sohbeti, misafirperverliği de cabası diyebiliriz.  Aşk Bodrumda yaşanır olayına hiç girmek istemiyorum. Aşk her yerde yaşanır kardeşim.