Tarayıcınızın Bilgisayarınızı Yavaşlatmasına İzin Vermeyin | Firma Ekle - Ücretsiz Firma Rehberi - Ücretsiz Firma Ekle

Tarayıcınızın Bilgisayarınızı ...

Web sitelerinde gezinmeyi çok seviyorsanız veya sürekli farklı sitelere bakmak zorunda olduğunuz bir ...
Tarayıcınızın Bilgisayarınızı Yavaşlatmasına İzin Vermeyin

Tarayıcınızın Bilgisayarınızı Yavaşlatmasına İzin Vermeyin

Web sitelerinde gezinmeyi çok seviyorsanız veya sürekli farklı sitelere bakmak zorunda olduğunuz bir işiniz varsa bu sitelerin tarayıcıda kalması bilgisayarın performansını düşürecektir böyle bir durumda da donmalar yavaşlamalar yaşanabilir. Sekmeli tarayıcı mantığından önce farklı pencerede açmak durumunda kalıyorduk ki sanırım o daha beter bir durumdu. Fakat sekmeli tarayıcılarda da çok fazla bir değişim olduğunu düşünmüyorum açıkçası.

Bu sekmelerin bilgisayarınızı yavaşlatıp canınızı sıkmasına izin vermemelisiniz. Bunun için birkaç yöntem var. Bunlardan bazılarına bakacak olursak.

OneTab eklentisi ile sekme derdinden kurtulabilirsiniz

OneTab eklentisi ile sekme derdinden kurtulabilirsiniz

Sekmeler bir yerden sonra o kadar çoğalıyor ki üstte tek satırda yer kalmıyor ve kaydırma çubukları çıkıyorsa, sekmelerde aradığınızı bulmakta zorluk çekiyorsanız bu durumu OneTab eklentisi ile çözebilirsiniz. Bu eklenti firefox ve chrome da kullanılabilen bir eklenti olarak karşımıza çıkıyor. Kullanışlı olduğunu söyleyebilirim.

Tab Limiter ile sekmeleri sıralayın

Tab Limiter ile sekmeleri sıralayın

One Tab eklentisi size uygun değil ilse Tab Limiter eklentisini tavsiye ederim. Tab limiter eklentisi ile sekmelerinizi sıralandırabilir ve daha kullanışlı hale getirerek kullanabilirsiniz.

Sekme Özelliği Olmayan tarayıcı Kullanabilirsiniz

Sekme Özelliği Olmayan tarayıcı Kullanabilirsiniz

Sekmeler artık sizi yoruyor ve eklentilerle de uğraşmak istemiyorsanız Colibri web tarayıcısını kullanabilirsiniz. Yeni çıkan bu tarayıcı size sekme özelliği vermiyor, Fakat girdiğiniz siteleri sonradan görmek isterseniz links başlığı altında görebiliyorsunuz. Tıpkı diğer tarayıcılardaki favoriler ya da geçmişten görebildiğimiz gibi. Bence bu da güzel bir tarayıcıya benziyor.

Sekmeleri saklayabilirsiniz

Yeni teknoloji web tarayıcılarında sekmeleri saklamanın bir yolu var ve herkes bunu biliyor aslında. Yukardaki sekmelerin rengarenk duruşları dikkatinizi dağıtıyorsa F11 duşuna basarak sadece web sitesini görüntüleyebilirsiniz. Bunu yaptığınızda bilgisayarınızın alt kısmında bulunan görev çubuğu da kaybolacak ve dikkatiniz dağılmayacaktır.