Tahtakale ve Alışveriş | Firma Ekle - Ücretsiz Firma Rehberi - Ücretsiz Firma Ekle

Tahtakale ve Alışveriş

Tahtakale Mısır çarşısı güneyinde yer almaktadır.  Bizans ve Osmanlı imparatorluğu ...
Tahtakale ve Alışveriş

Tahtakale ve Alışveriş

Tahtakale Mısır çarşısı güneyinde yer almaktadır.  Bizans ve Osmanlı imparatorluğu dönemlerinde önemli ticaret merkezlerini birbirine bağlayan bir liman ticaret merkezinin hemen arkasında uzanan Tahtakale bu ticaret limanlarından gelen malların toptan ve perakende satış noktası olarak asırlardır niteliğini koruyan bir semt çarşısı olma özelliğine devam ediyor.

Tahtakale Sokak mimarisi ve yerleşke olarak hem Bizans hem de Osmanlı imparatorluğunu yansıtması ile de önem taşıyor. Ülkemizde hemen hemen tüm illerde mağazalar ürün almak için hayatında bir kere de olsa Tahtakale’yi mutlaka ziyaret etmiş ve alışveriş yapmıştır. Bu da Tahtakale’nin hem toptan ürünlerde hem de perakende ürünler de büyük bir öneme sahip oluşunu göstermektedir.

Tahtakale de Neler Satılır ve Ne Alabiliriz?

Yukarda da dediğim gibi; Türkiye’nin neresinde olursanız olun, işyeriniz varsa veya yeni bir işyeri açacaksanız Tahtakaleye uğrayacaksınız demektir, Çünkü Tahtakale toptan ve ucuz ürün ticaretinin kalbi niteliğindedir. Peki Tahtakale de neler alabiliriz? Neler var? Hemen bakalım

Baharat

Baharat konusunda tabi ki mısır çarşısı akla ilk gelen yerdir fakat Tahtakale’yi bu konu da küçümsememek gerek, çünkü hem kaliteli hem ucuz baharat ürünleri arıyorsanız uğrak mekânınız olacaktır. Tahtakale’ye gittiğinizde Hasırcılar sokakta ve etrafında baharatçıları bulabilir hem toptan hem perakende satın alabilirsiniz.

Toptan veya Perakende Kuaför Malzemeleri

Takma saç, toka, cımbız, traş aletleri, bigudiler gibi kuaförde kullanılabilecek tüm çeşit malzemeleri Tahtakale Zaza Han ve çevresinde bulabilirsiniz.

Takı Yapımı Ham Maddeleri ve Malzemeleri

Hobi olarak ya da evde gelir amaçlı takı yapıyorsanız ya da yapacaksanız mutlaka Tahtakale de Bereket han ve Mısır çarşısı çevresindeki Boncuk Han’ın altındaki kattan tüm takı malzemelerini bulabilirsiniz.

Toptan veya Perakende Kahve / Kakao

Mısır çarşısından çıktınız ve Tahtakale’ye giriyorsunuz işte tam da orada Kahvenin tarihini yazmış markalar ve dükkânlar bulacaksınız.

Sünnet Düğünü, Doğum Günü Süsleri, Nikah şekerleri ve Süsleri

Nişanınız var ve nişan tepsisinden şekerine kadar bir çok malzeme lazım, Doğum gününüz var ve isminizin yazılı olduğu mumlar, balonlar, çeşitli süsler lazım, Sünnet düğünü için malzemeler lazım, O zaman yeriniz Tahtakale Hasırcılar çarşısı olacak ve bir güzelliği daha var ki istediğiniz çeşitlerden kendinize göre olanlarını harman da yapabiliyorsunuz yani bir tek çeşide mahkum değilsiniz.

Toptan ve Perakende Saat Pazarı

Saat alacaksınız ve fiyatlar çok abartılı ve kesenize uygun saatlerin de tarzları size uygun değilse Tahtakale Asri Hana gitmelisiniz. Dilerseniz markaların sahtelerini de bulabilirsiniz. Saatiniz bozulduysa da Asri han tam size göre bir yer çünkü yılların emektar saat tamircileri saatlerinizi ilk gün ki temizliğinde tamir edeceklerdir.

Bunlardan başka Tahtakale de birçok Sektörü bulmak mümkün bunlardan bazıları:

Telefon piyasası,  Çakmak, Fön Makinası, Hesap Makinası, Hırdavat, Kağıt, Oyuncak gibi sektörler ve daha bir çok sektörde işyeri bulabilirsiniz.