Süper grip nedir | Firma Ekle - Ücretsiz Firma Rehberi - Ücretsiz Firma Ekle

Süper grip nedir

Koronavirüs hayatımıza girdikten sonra mutasyona uğradı ve Omicron ile Delta varyantını karşımıza ...
Süper grip nedir

Süper grip nedir

Koronavirüs hayatımıza girdikten sonra mutasyona uğradı ve Omicron ile Delta varyantını karşımıza çıkardı. Koronavirüsün dışında da gribin aniden değişik türü meydana çıkarken, şimdilerde ise süper grip kendisini göstermeye başladı.

Süper grip, koronavirüs bulguları işaret ediyor fakat oluşturulan testler negatif sonuçlanıyor. Bu amaçla koronavirüs ile karıştırılıyor.

SÜPER GRİP NEDİR

Soğuk algınlığına virüsün 200'den çok değişik türü niçin oluyor. Cardiff Üniversitesi Soğuk Algınlığı Merkezi'nin eski direktörü Prof. Dr. Ronald Eccles, şu anda dolaşan süper gribin solunum sinsityal virüsünün (RSV) bir neticesi olduğunu belirtti.

SÜPER GRİP BELİRTİLERİ

Son senelerde görülme mümkünlülüğü çoğalan bu virüs, ihtiyar ve bebeklerin yaşamını tehdit ediyor. Sinüs ve göğüs enfeksiyonları, öksürük, boğaz ağrısı, yorgunluk ve tat ve koku kayıbı gibi açıklanan ile kendisini gösteren süper grip, koronavirüs paniği yaşatıyor.

SÜPER GRİP NASIL ORTAYA ÇIKTI

Süper Grip Nedir

Prof. Dr. Eccles, aylarca süren karantinanın soğuk algınlığına niçin olan virüslere karşı insanların bağışıklığını azalttığını açıkladı.

Cardiff Üniversitesi Soğuk Algınlığı Merkezi’nin eski direktörü Prof. Dr. Ronald Eccles, “Normalde günlük ya da haftalık olarak bu virüslere maruz kalıyoruz. Ama şimdi bir senedir antrenman yapmayan kondisyonsuz sporcular gibiyiz.

Aniden bu virüse yakalandık ve bağışıklık sistemimiz buna aşırı reaksiyon veriyor. Bu, amaçla çoğu insan normal soğuk algınlığından daha kuvvetli semptomlar yaşıyor” diye konuştu.