Stok Android Nedir? | Firma Ekle - Ücretsiz Firma Rehberi - Ücretsiz Firma Ekle

Stok Android Nedir?

Android ile ilgili en iyi şeylerden biri, üreticilerin Android'in kodunu kapmalarına ve temalarını ...
Stok Android Nedir?

Stok Android Nedir?

Android ile ilgili en iyi şeylerden biri, üreticilerin Android'in kodunu kapmalarına ve temalarını üzerine oluşturmalarına izin veren açık kaynaklı doğasıdır. Örneklerden biri, çoğu insanın kullanmaktan zevk aldığı yoğun tenli bir Android olan Xiaomi'nin MIUI'dir. Ancak, çoğu insanın kullanmaktan zevk ettiği başka bir kullanıcı arabirimi var, yani Android'i veya daha doğrusu Pixel kullanıcı arabirimini.

Hem üreticiler hem de kullanıcılar tarafından yapılan ve popüler bir kullanıcı arabirimi ile Stok Android arasında seçim yapmalarını isteyen birçok anket ve anket gördük. Hemen hemen her ankette, stok Android her zaman bir heyelanla kazandı. Peki, tam olarak nedir ve neden bu kadar popüler?

Stok Android: Nedir?

Android Açık Kaynak Projesi, Android'in en saf formu olduğu için "stok" olarak adlandırılabilir. Yeni başlayanlar için, AOSP Google hizmetleri olmayan düz Android'dir ve üreticilerin kendi kullanıcı arabirimini inşa ettikleri şeydir. Tüm Android One cihazları stok Android çalıştırır (Google'dan AOSP + GApps + Minor UI rötuşları).

Nokia şu anda cihazlarını Android One ile sevk eden tek büyük üreticidir. Xiaomi üç yıl önce aynı işe daldı ve cihazın halefi piyasaya sürülene kadar Mi A1 ile büyük bir başarı elde etti. Şirket ayrıca zamanında bilgi veremedi ve bu da bir Android One cihazına sahip olma noktasını öldürdü. Mi A3'den sonra şirket Android One cihazları yapmayı bırakmaya karar verdi.

Daha sonra, aynı zamanda AOSP'ye dayanan ancak önemli UI revizyonlarına sahip Pixel UI'miz var. Pixel UI ayrıca Pixel'e özel özelliklerle birlikte gelirken, Android One birçok yönden Pixel UI'ye benziyor ancak Pixel özellikleriyle gelmiyor. Yakın zamanda piyasaya sürülen Android 12'deki Monet temalı motor yalnızca Pixel'e özel olsaydı büyük bir anlaşma olurdu, ancak Android One cihazlarına da yol aldı.

Android One hakkında daha fazla bilgi almak istiyorsanız, aynı durumu, ne olduğunu ve diğer UI'lere kıyasla neyin farklı olduğunu kısaca açıkladık, bu nedenle makalemize aynı şekilde göz attığınızdan emin olun. Android'de yeniyseniz ve bazı terminolojileri hakkında bilgi edinmek istiyorsanız, web sitesinde burada bulabileceğiniz kapsamlı bir Android kılavuzumuz var.

En çok hangi Android kullanıcı arabirimini seviyorsunuz? Pixel UI hakkındaki düşünceleriniz nelerdir? Görüşlerinizi aşağıdaki yorumlar bölümünden bize bildirin.