Stadia ve GeForce Now Bu Yıl Samsung Akıllı TV lere Geliyor | Firma Ekle - Ücretsiz Firma Rehberi - Ücretsiz Firma Ekle

Stadia ve GeForce Now Bu Yıl Samsung Akıllı TV ...

CES 2022'de Samsung, yaklaşan TV'lerin yeni bir serisini tanıttı. Konsol çılgınlığını ...
Stadia ve GeForce Now Bu Yıl Samsung Akıllı TV lere Geliyor

Stadia ve GeForce Now Bu Yıl Samsung Akıllı TV lere Geliyor

CES 2022'de Samsung, yaklaşan TV'lerin yeni bir serisini tanıttı. Konsol çılgınlığını atlamak için kullanıcıların buluttan AAA oyunları oynamasına izin verirler. Bu TV'ler, Samsung'un bulut oyunlarını doğrudan TV'lerden dahil etmek için üçüncü taraf donanımları atlayarak ilk adımı olacaktır.

Bulut oyun, 2022'den itibaren yeni duyuru ile gelecek vaat edecek gibi görünüyor. CES 2022'de resmi bir açıklama yapan Samsung, "select" 2022 TV modellerinin Google Stadia, NVIDIA GeForce Nowve Utomik bulut oyun hizmetine erişim sunacağını söyledi. Bunların hepsi yepyeni Samsung Gaming HubBu arada, Samsung Gaming Hub'a daha yakından bakalım.

Samsung Gaming Hub hakkında daha fazla şey

Samsung Gaming Hub, Samsung'un bulut oyunları için yeni akıllı TV menüsünün özel bir bölümüdür ve bu yılın sonlarında belirli Samsung akıllı TV'lerin bir parçası olarak piyasaya sürülmektedir. Lansmanda, oyun merkezi bu Samsung akıllı TV'lerde oynamak için Google Stadia ve NVIDIA GeForce Now kütüphanesindeki tüm oyunlara sahip olacak.

Samsung Gaming Hub

Buna ek olarak, Samsung oyun merkezinde bulut oyunları için konsola gerek kalmadan, kullanıcılar üçüncü taraf kontrol cihazlarını TV'leriyle eşleştirebilecekler. Bununla birlikte, yaklaşan oyun merkezi de YouTube oyunları için desteğe sahip olacak.

Samsung Gaming Hub, geçiş kontrol cihazı girişleriyle HDMI'ye bağlı konsolları da destekleyecek. The Verge tarafından bildirildiği gibi,kullanıcılar lansmanda Xbox ve PlayStation oyun kumandalarını destekleyerek bulut oyunlarını ve konsol oyunlarını aynı oyun kumandasıyla oynayabilirler.

Tüm bunlar kulağa cazip gelse de Samsung, oyun merkezine herhangi bir eşleştirilmiş üçüncü taraf denetleyiciye hızlı erişim sağlayan düğmeler ekliyor. Bu da yetmezmiş gibi Samsung, yenileme hızı gibi bilgileri göstererek geçen yılki oyun çubuğunu da hub'a ekliyor. Ayrıca, belirli ekran alanlarını genişletmenizi sağlayan yakınlaştırma modu, açık dünya oyunlarında haritalara yardımcı olur. Zoom modu ayrıca oyunun yanında bir YouTube videosu yayınla ve yeni başlayanların öğreticiler aramasını kolaylaştıracaktır.

Samsung, bulut oyunlarını akıllı TV'lere koyan ilk şirket olmasa da, LG şu anda hem Stadia'yı hem de GeForce Now'ı destekliyor; ancak, şu anda beta sürümünde. Ayrıca, projeyle ilgili duyurular devam ediyor ve gözlerimiz soyulmuş durumda.

Microsoft'un xCloud'unun sürüm sırasında Samsung Gaming Hub'ın bir parçası olabileceğini düşünüyoruz