Sık Rastlanan Windows Hataları ve Çözümleri | Firma Ekle - Ücretsiz Firma Rehberi - Ücretsiz Firma Ekle

Sık Rastlanan Windows Hataları ve Çözümleri

Sık Rastlanan Windows Hataları ve Çözümleri Windows her ne kadar ...
Sık Rastlanan Windows Hataları ve Çözümleri

Sık Rastlanan Windows Hataları ve Çözümleri

Sık Rastlanan Windows Hataları ve Çözümleri Windows her ne kadar işlevsellik açısından iyi bir işletim sistemi olsa da bazen durup dururken ortaya çıkan hatalar çok can sıkıcı olabiliyor. Bakalım bu hatalar neymiş ve çözümleri nasıl oluyormuş.  Özellikle belirtmekte fayda var. Uzun süredir bilgisayarınız çalışıyorsa ve hiç yeniden başlatmadıysanız bilgisayarınızı yeniden başlatmayı deneyin. Dikkat edin kapatıp açın demiyorum yeniden başlatın yani resetleyin arada fark var çünkü.

Can sıkıcı DLL hataları

Her zaman kullandığınız bir program birden bir .dll eksik diye bir hata verebilir. Aslında ben “dll-files.com” sitesinden indiriyorum ve şimdiye kadar zararını görmedim ama her siteden de dll indirmek iyi bir davranış olmayabilir.üstelik daha önce çalıştığınız bir programın aniden dll hatası vermesi de hayra alamet olamaz. Bilgisayarınızda bir virüs bulunuyor olma ihtimali var ve virüs programı ile taratmanızda fayda var. Şayet virüs olduğunu düşünmüyorsanız ilgili programı yeniden kurmayı deneyin. Yeniden kurulum da ilgili dll dosyasını da kuracaktır.

Sık Rastlanan Windows Hataları ve Çözümleri

Windows Update hataları

Windows hataları çok sık karşılaşılan hatalar olmasa da bazen can sıkıcı olabiliyor. Genelde Windows hataları kurulumu engelleyen bazı programlar ya da internet zayıflığından da olabiliyor. Özellikle sık karşılaşılan  0x80070057 kodlu hata da SoftwareDistribution klasörünün adını değiştirmek kayıt defterini düzenlemek işe yarıyor

Web sitelerinde güvenlik uyarıları

Özellikle güvenlik sertifikaları ile ilgili hatalarla karşılaşabiliyoruz ve yakın zamanda sitelerin güvenli olup olmadığı güvenlik sertifikalarına bağlı olacak. Yani tüm sitelerin güvenlik sertifikaları olmak zorunda olacak ki bu da çoğu web sitesi sahibini zora sokacağa benziyor. Konumuza gelecek olursak güvenlik uyarısı ile ilgili hatalarda ya sertifika olmadığından ya da siteye virüs bulaşmış olmasından kaynaklı uyarılar olabilir. Bir sitede sürekli aynı uyarıyı alıyorsanız öncelikle bilgisayarınızın tarih bölümünü kontrol edin doğru tarihte mi diye genelde tarih yanlışlığından da olabiliyor.

Dosya erişimi engellendi hataları

Herhangi bir klasöre tıkladınız ve size bir uyarı penceresi açıldı uyarı da gerekli erişime sahip olmadığınız söyleniyorsa. O klasöre sağ tıklayın, özellikle güvenlik sekmesinden gelişmişe gelin pencere üstünden sahip bölümüne girin ve değiştir diyerek yeni sahip olarak administrator seçin