Samsung Knox Nedir? | Firma Ekle - Ücretsiz Firma Rehberi - Ücretsiz Firma Ekle

Samsung Knox Nedir?

Bir Samsung Galaxy akıllı telefon kullandıysanız, Samsung Knox terimiyle karşı karşıya gelmiş ...
Samsung Knox Nedir?

Samsung Knox Nedir?

Bir Samsung Galaxy akıllı telefon kullandıysanız, Samsung Knox terimiyle karşı karşıya gelmiş olmalısınız. Peki Samsung Knox nedir ve neden hemen hemen her Samsung cihazında bulunur? Galaxy akıllı telefonunuzu açtığınızda, bir "Knox tarafından güvenli" ekran göreceksiniz. Samsung Knox, Samsung akıllı telefonlarda eklenen bir donanım ve yazılım güvenlik katmanıdır.

Savunma sınıfı güvenliğe dayanır ve yonga seti, sistem, işletim sistemi, ağ ve insan hatalarını kapsayan çok katmanlı koruma sunar. Knox ayrıca güvenli bir klasör ve şifrelerinizi diğer verilerden fiziksel olarak yalıtan bir Knox Vault ile birlikte gelir.

Samsung Knox Nasıl Çalışır?

Samsung, Knox korumasını üretim seviyesinden cihazlara entegre eder. Samsung cihazları parolalarınızı, PIN'lerinizi ve biyometrik verilerinizi korumak için ayrı bir fiziksel belleğe sahiptir. Bir EAL 5+ seviye sıralama kasasıdır; Bu yüzden Samsung onu 'kasa içindeki bir kasa' olarak adlandırıyor. Bunun dışında Knox uygulama, ürün yazılımı ve çekirdek seviyelerinde de koruma sağlar.

Bu, hack'lere ve virüslere karşı ek bir güvenlik katmanıdır. Knox, Samsung telefonlarının yetkisiz yazılım değişikliklerini tespit etmesine ve verilerinizi korumak için adımlar atmasını sağlar. Samsung, Knox'u güncel tutmak için Android, Cisco, Qualcomm ve diğer güvenlik kurumlarıyla iş birliği yapmaktadır. Bu güvenlik teklifi verilerinizi şifreler, hack'lere karşı korur ve parolalarınızı ve PIN'lerinizi fiziksel olarak korur.

Knox'a alternatif var mı?

Günümüzde neredeyse tüm büyük üreticiler güvenlik alternatifleri sunmaktadır. Başlangıç olarak, en son iPhone'lara veya Pixel 6 cihazlarına bakabilirsiniz. Daha fiziksel geçişleri olan bir şey istiyorsanız, Purism Librem 5 var.

Knox gibi ek güvenlik özellikleri telefonunuza çok ihtiyaç duyulan bir koruma katmanı sunar. Telefonunuzun güvenli olduğundan emin olabileceğiniz nadiren bir zaman vardır ve bu durumda Samsung Knox ile iyi bir iş çıkardı.

Ancak bugün neredeyse herhangi bir büyük amiral gemisiyle gidiyorsunuz ve kendi gizlilik özellikleriyle birlikte geliyor. Aslında, WhatsApp gibi uygulamalar kendi başlarına uç-uç şifrelenir. Bu esasen, hack'ler ve virüsler karmaşıklaştıkça, akıllı telefonların da daha güvenli hale geldiği anlamına gelir.