Samsung CHG90 İnceleme | Firma Ekle - Ücretsiz Firma Rehberi - Ücretsiz Firma Ekle

Samsung CHG90 İnceleme

Süper geniş monitörler yeni bir şey değil, ancak Samsung, ...
Samsung CHG90 İnceleme

Samsung CHG90 İnceleme

Süper geniş monitörler yeni bir şey değil, ancak Samsung, CHG90 modeli ile işi bir adım öne çıkarıyor. Bu muazzam 49 inçlik ekran 32: 9 en-boy oranına sahip ve bu da iki adet 27 inçlik monitörün yan yana durmasına eşdeğer. Sitesinde ve lansmanlar da oyun monitörü olarak geçtiğinin de altını çizelim.

Daha önceki süper geniş 21: 9 en / boy oranlı monitörlerin aksine, daha geniş en-boy oranı ve iki monitörün üretkenliğini tek cihazda toplayarak daha kaliteli deneyim sunan CHG90 harika bir oyun monitörü diyebilirim.

Açıkçası, bunun gibi bir ekran hakkında akla ilk gelen şey boyutudur. CHG90 size geldiğinde  kutusu yaklaşık 137 cm genişliğindedir. Monitör ağırlığı 15 kg'dır – tabi ki kutu ve diğer bitler buna 5 kg daha ekleyecektir.

Yine kutu içinde duvara monte için parçalar mevcut. Bu arada sağlanan stant pratik ve güzel görünümlü. Yükseklik ve eğim ayarlanabiliyor ve sağdan sola döndürülebiliyor.

Boyutu ve ağırlığına rağmen şık görünümlü bir ekran. 32 inçlik olan stant ancak etkileyici bir biçimde ince ve ekranın kendisi çok şık. Çerçeveli modellere kıyasla daha hafif bir görünüm veren gizli bir çerçeve içeriyor. Yapı malzemeleri bakımından, dış çerçevenin çevresinde bulunan l şeridi dışında plastiktir. Gri ve siyah kaplamaların kombinasyonu iyi görünüyor.

Samsung, bağlantı konusunda cömert davranmış. HDR'yi destekleyen tam ekran bir DisplayPort 1.3 ve bir mini DisplayPort 1.3 yanı sıra iki HDMI 2.0 var. Ekranın resim bazlı PBP moduyla birlikte, her bir yarısı üzerindeki çeşitli kaynaklar arasında hızlı ve kolay bir şekilde geçiş yapmanıza olanak tanıyor. Bununla birlikte, ekranın HDR, FreeSync ve arka plan ışığı gibi ilave özelliklerinin bulunduğuna dikkat edin tabi aynı anda iki kaynak çalışırken etkinleştirilmez.

İki tane USB 3.0 portu da bulunuyor. Ancak, her ikisi de arka tarafta olması bence bir hayal kırıklığı; USB bellek gibi geçici olarak takmak isteyebileceğiniz öğeler için onları daha az kullanışlı kılar. Buna ek olarak, bu monitörün inceliği arka taraftaki bağlantılara ulaşmak biraz zorlaştırıyor.

Samsung CHG90 İnceleme

 Ekran kendisi gelince, kesinlikle harika özellikleri var. 3000: 1 kontrast oranına sahip bir VA LCD panel, 144Hz'e kadar yükseliyor CHG90 QLED Oyun Monitörü, Yüksek Dinamik Aralık (HDR) desteği ile karanlık alanlar daha koyu, parlak alanlar daha parlaktır. Açık mavi gökyüzü ekranı derin gölgeler ve siluetler paylaştığından akıl almaz ayrıntı ve kontrasa tanıklık ediyorsunuz. Oyunculara algılanabilir parlaklık ve rengin sRGB spektrumunun iki katı ile yumuşak bir HDR oyun deneyimi kazandıran AMD'nin yeni Radeon FreeSync  2 teknolojisini destekliyor.

Muhteşem bir ekran olmasının yanı sıra CHG90 daha birçok özellik barındırıyor. HDR uyumludur, ayrıca 144Hz yenileme hızı, 1ms MPRT (hareketli görüntü yanıt süresi), arka aydınlatma stroblama ve FreeSync teknolojisi ile oyun için mükemmel bir seçenek.CHG90'ın sesle hizalanan, monitörün arkasında bulunan Arena Aydınlatma, oyun heyecanını artırıyor oyun sesi yükselirken parlaklaşıyor, yüksek yoğunlukta yükseliyor. Monitördeki  Picture-by-Picture teknolojisiyle orijinal görüntü kalitesini düşürmeden giriş kaynaklarına bağlanabilir ve görüntüleyebilirsiniz. CHG90 mavi ışık emisyonlarını büyük oranda kısaltan göz koruma moduna sahip. Bu nedenle, daha az görme konforu ve daha az göz yorgunluğuyla oynayabiliyorsunuz.