Roma Gece Hayatı | Firma Ekle - Ücretsiz Firma Rehberi - Ücretsiz Firma Ekle

Roma Gece Hayatı

Tarihi ya da turistik yapıtları ile İtalya’nın gözde kentlerinden birisi olan Roma, gece yaşantısı ...
Roma Gece Hayatı

Roma Gece Hayatı

Tarihi ya da turistik yapıtları ile İtalya’nın gözde kentlerinden birisi olan Roma, gece yaşantısı ile turistlerin gönlünü çelmiş kentlerinin başında gelmektedir. Bu kente, Kiev ya da Lviv gibi sadece gece hayatı için giden yok. Fakat, bütün gün kilise, meydan, sokak sokak gezdikten sonra, çoğu turist gece saatlerinde eğlenmek için mekan arıyor. Gündüz vakti hiç yorulmamış gibi gece kulüplerinde güneşin ilk ışıklarına kadar eğlenebiliyorlar.

Roma seyahatiniz boyunca günün bütün yorgunluğunu gece kulübünde çıkarmak, farklı bir zevk vermesi gerek. Gezilecek onca tarihi ve turistik yapıdan sonra, enerjiniz, vaktiniz ve bütçeniz kaldıysa eğer Roma gece hayatınıda denemenizi öneririz. Pişman olmamız imkansıza yakın.

Roma’da gece hayatı konusunda fazla seçiçi olmanızı gerektirecek her hangi bir neden bulunmuyor. Romalıların yapmış olduğu her şey neredeyse her zaman iyi oluyor. Bar ve Club konusunda da bu gerçeği başarmışlar. Roma’da, gece kulübünden daha fazla bar bulunmakta. Ancak, bu barlarda çalınan müzikler dans pistini aratmayacak şekilde. Bu sebeple, gece kulübü konusunda değilde, bar konusunda daha fazla seçinin olmanız gerekmektedir.

Roma Gece Hayatı İçin Hangi Bölgeye Gidilmeli ?

Roma’da gece hayatı için bir planlama yapmadan önce, ilk yapmanız gereken şey; hangi bölgede eğlemek istediğinize karar vermeniz olacaktır. Çünkü, gece yaşantısı için tercih edebileceğiniz bazı bölgeler , konaklama tesisinize oldukça uzak bir mesafede olabilir. Uzak bölgelere eğlenmek için gitmek bazen masraflı olabiliyor. Taksi ile gideceğiniz yere giderseniz, gece sonu sizin için hüzünlü bitebilir. Biraz pahalı olabiliyor. Size hitap eden ve bütçeniz için en uygun bölgeyi seçmeniz size fayda sağlayacaktır.

Bak : Roma Konaklama Rehberi

Testaccio

Romalılar arasında en fazla tercih edilen bölgelerin başında gelen Testaccio , 15 ya da 20 mekan ile gece hayatı için oldukça farklı olanaklar sunabiliyor. Eğer daha uygun fiyatlar ile bir gece hayatı yaşamak istiyorsanız doğru seçim olacaktır.

Testaccio’da bulunan birçok gece kulübünde hem açık hem de kapalı oturma alanları bulunmaktadır. Fiyat konusunda daha uygun olsa bile şort, terlik ve tişörtler ile bu bölgede bulunan mekanlara girmeniz zor. Şık bir elbise şart. Bu bölgeye eğlenmek için gelenlerin yaş ortalamaları 20 ila 25 arasında değişmektedir.

Testaccio bölgesi Cuma ve Cumartesi 22:00-01:00 saatleri arasında yoğun olmaktadır.

Campo de’FİORİ (Kent Merkezi)

Yirmiden fazla gece hayatı için mekan bulabileceğiniz bu bölge, diğer ülkelerden gelen öğrencilerin ve seyahat severlerin en fazla tercih ettiği mekanların başında gelmektedir. Bölgede bulunan mekanların dekorasyonu ve fiyat açısından hepsi hemen hemen birbirine yakın. Bu sebepten dolayı, en kalabalık ya da en sakin mekanlar arasından birisini seçerek keyfinize bakabilirsiniz. Campo de’FİORİ, diğer bölgelere kıyasla daha çok turistler ile Romalıları bir araya getiren bölgelerden.

Roma Konaklama Rehberi

Campo de’FİORİ bölgesinde bulunan mekanlara gündelik kıyafetler ile gidebilirsiniz. Her yaştan ve her tipten insan bulunan bölgede ayrıca birçok restoran yer almaktadır. Perşembe ve Cumartesi günleri saat 22:00’den sonra gitmelisiniz ancak diğer günlerde 20:00’dan sonra.

Trastevere

Roma’da gezilecek yerler listenize kesinlikle eklemeniz gereken yerlerin başında olan Trastevere, daha çok rengarenk ve tarihi yapıtları ile biliniyor. Roma gece yaşantısı için de size farklı deneyimler yaşatacak bölgelerden. Birbirinden farklı ve şık restoranları, gece kulüpleri, kafeleri ve barları ile Travtevere’yi sevmeme şansınız yok.

Her bütçeye uygun gece kulübü, restoran ve bar bulabileceğiniz Trastevere’de bulunan mekanlara gündelik kıyafetler ile gidebilirsiniz. Bölgede yaş yoğunluğu ise oldukça genç; daha çok 18 ve 27 yaş arasında bulunan turistler ve öğrenciler.

 

Roma Barları

Antico Caffe Della Pace

Pizza Navona’ya yakın bir konumda bulunan Antico Caffe Della Pacce , on sekizinci yüzyıldan günümüze kadar artistlerin, yazarların, komedyenlerin, şairlerin favori mekanı olmuştur. Şarmaşıklar ile kapatılmış ön cephesi, rahat ve güzelce dekore edilmiş iç mekanı, antika ürünler ile karşılaşacağınız ilginç ve keyifli bir mekandır.

 

Freni e Frizioni

Eski bir araba galerisi olan Freni e Frizioni, daha sonra bar olarak işletilmeye başlamıştır. Mekanın ismide buradan gelmektedir. (Debriyaj ve Fren) Gece hayatının yeni başladığı saatlerde buluşma yeridir. Daha çok günün yorgunluğu atıldığı, içkilerin yudumlandığı, sohbet ederken aparatiflerin atıştırıldığı bir mekandır.

Roma Konaklama Rehberi

Societe Letuce

Piazza Nivona’ya yakın bir konumda bulunan Societe Lutece, diğer mekanlara göre biraz daha iddialı bir mekandır. Societe Letuce, ahşap panel barı ile Roma’da bulunan en iyi bar mekanlarının başında gelmektedir. Çaldığı müzikler ve ortamı ile bohem bir havası bulunmaktadır. Ayrıca lezzetli aperatifleri denemenizi öneririm.

Roma Clubları

Distillerie Clandestine

1930’lardan kalma bir temaya sahip olan bu kulübün, disko ve restoran bölümleri bulunmaktadır. Yükselebilir dans pisti olduğu gibi ayıca, uzun kabinler ve sigara içmek için odası buluumaktadır. Kokteylerini denemelisiniz.

Goa

Avrupa’nın en fazla tanınan DJ’lerinin eserleri çalındığı Goa , sanayileşme sonrasında oluşan Ostiense bölgesinde ziyaretçilerini ağırlamaktadır. Goa’da ritmik, tekno, etnik ve house tarzı müzikler çalınmaktadır.

Les Affiches

Trastevere’nın en fazla tercih edilen caz kulübü köprünün diğer tarafına taşınmış olsa bile konuklarını ağırlamaya devam ediyor. Modern dekore edilmiş ve ferah bir atmosferde sunulan canlı müziğin yanı sıra sanat galerileride düzenlemektedir. Canlı caz etkinlikleri gibi şaşırtıcı sürprizler ile de karşılamanız mümkün. Günün ilk ışıklarına kadar açık olan kulüp ayıca hafta sonları mükemmel kahvaltı hizmeti vermektedir.

Teatro Olimpico

Klasikten etniğe ve çağdaşa kadar geniş bir müzik yelpazesi içerisinde dans sezonu düzenlenen mekandır. Tanınmış dansçıların ve grupların yetişmiş olduğu mekandır.

Alexanderplatz

Roma’nın en eski caz kulüplerinden birisi olan Alexanderplatz, Romalı müzisyenlerin yanı sıra yabancı isimleri de ağırlayabildiğinden dolayı gözde bir mekandır. Sunulan kaliteli yiyecekleri denemeniz önerilir.

Le Coppele

Şık giyinmiş kalabalıkları kendisine çekmeyi başarmış Le Coppele, uzun bir süredir varlığını korumakta. Ayrıca, şarap listesi ile öne çıkan bir kokteyl barı da mekan içerisinde yer almakta.

Jothans’s Angels

İnsanı etkileyen dekorasyonu ile mutlaka görülmesi gereken Jothans’s Angels, isminden de anlaşılabileceği gibi Jonathan’ın eseridir. Barok mimarisinin öncülerinden esinlenerek, mekanın her yerini göz alıcı renkler ile bezenmiştir. Yer gösterileri ve piyano bar görülmeye değerdir.

Fiddler’s Elbow

Roma’da bulunan eski İrlanda publarından birisi olan Fiddler’s Elbow, günümüzde de yerel halk ve turistler tarafından ilgi görmektedir. Mekanda çalınan doğaçlama müzik bütün yorgunluğunuzu giderecektir.

La Vineria

Tarihi şarap barı olan La Vineria, yerel halk ve kent sakinlerinin popüler mekanları arasındadır. Soğuk kış günlerinde son derece sıcak ve sevimli olan mekanda şarap ve bira fiyatları her bütçeye uygundur. Özellikle de bar tezgahında içkinizi yudumluyorsanız, hafif atıştırmalık yiyecekler sunulmaktadır.

Rock Castle Cafe

Zindan motifleri işlenen mağaramsı dekorasyonu ile daha çok Erasmus öğrencileri tarafından ilgi görmektedir. Yahudi Mahallesi’nin moda mekanlarından birisidir. Kaliteli rock müzik, gecenin ilerleyen saatlerinde dans ve ilgi çekici dekorasyonu ile bu mekanı görmeniz gerekmektedir.

 

Roma’nın En İyi 3 Gece Kulubü

Anima

Giriş ücreti alınmayan gece kulüplerinden birisi olan Anima , altın dekorasyonu ile göz alıcı mekanlardan birisi . Dinlenmek ve arkadaşları ile muhabbet etmek isteyenler için üst katında dulunan oturma alanları bulunmaktadır. Günün ilk ışıklarına kadar dans etmek isteyenler için de giriş katında büyük bir dans pisti yer almaktadır. Anima’da çalınan başlıca müzikler ise elektro, hip hop ve tekno olmaktadır.

Girişi ücretsiz olan mekana gündelik kıyafetler dışında şık kıyafetler ile gitmenizi öneririz. Hafta sonları daha fazla kalabalık bir mekan olsada, her gece 00:00’dan sonra da kalabalık olmaktadır. Genç kesime hitap eden bir mekandır.

Glida

Erasmus öğrencilerinin ve seyahat severlerin en fazla tercih ettiği mekanlardan birisi. Roma gece hayatı için tercih edilebilecek en iyi mekanlardan birisi olduğundan dolayı çoğu zaman aşırı kalabalık olmaktadır. 1980 senesinden beri açık olan Glida , kent merkezinde yer almakta.

Giriş ücreti DJ’lere göre değişiyor olsa bile ilk içecek ücretsiz. Diğer mekanlara göre biraz daha pahalı olsa da ödediğiniz paraya değecektir. Kıyafet zorunluğu olan mekanda erkekler gömlek ve klasik ayakkabı giymeli kadınlar ise topuklu ayakkabı ve etek. Mekanın yaş ortalaması 25 ve 27 arasında olsa bile daha çok genç kızlardan oluşmaktadır.

Ayrıca mekan Erasmus öğrencilerine %30’a varan indirim sağlamaktadır.

Akab

Roma’da bulunan en eski gece kulüplerinden birisi olan Akab, Testaccio bölgesinde bulunan en iyi kulüplerden birisi. Mekanda bulunan bar ve dans pisti Akab’ı ünlü yapmış olsa bile, DJ’lerin canlı performansları ve kokteylleri ile de oldukça tanınmış bir mekan. Rengarenk atmosferi ile seyahat severlerin sıklıkla tercih ettiği mekanlardan olan Akab’da günün ilk ışıklarına kadar eğlenebilirsiniz.

Giriş ücreti olan Akab’da ilk içki ücretsiz. Spor ayakkabı ya da şort ile giremeyeceğiniz mekan da yaş ortalaması 20-30’dur.

Roma gece hayatı için iyice düşünerek bir plan yapılması gerekmektedir. Bazı bölgelerde yer alan gece kulüplerinde mekana uygun kıyafet giyme zorunluluğu var. Bu sebeple, gece için giyebilecek uygun bir kıyafetiniz yoksa , günlük kıyafetler ile gidebileceğiniz kulüpleri ve barları tercih etmelisiniz.