Qualcomm, yeni teknolojisini tanıttı | Firma Ekle - Ücretsiz Firma Rehberi - Ücretsiz Firma Ekle

Qualcomm, yeni teknolojisini tanıttı

Qualcomm, mobil ve karma gerçeklik oyunlar amacıyla yeni çözünürlük artırma ...
Qualcomm, yeni teknolojisini tanıttı

Qualcomm, yeni teknolojisini tanıttı

Qualcomm, mobil ve karma gerçeklik oyunlar amacıyla yeni çözünürlük artırma teknolojisi Snapdragon Game Super Resolution’ı tanıttı. Qualcomm Snapdragon GSR, mobil oyun performansını ve pil ömrünü en üst seviyeye çıkarmayı amaçlıyor. Qualcomm’un yeni teknolojisi, Snapdragon 8 Gen 2 işlemcili telefonlarla sınırlı olmayacak, daha eski işlemcilere sahip Android telefonlara da iyileştirmeler getirecek.

Qualcomm Snapdragon GSR, bilhassa mobil oyunlar amacıyla optimize edilmiş bir dizi program teknolojisi. Daha sürükleyici görüntüleme tecrübesi amacıyla renkleri ve kontrastı iyileştirirken oyun esnasında FPS düşüşünü ve takılmaları (donmaları) azaltıyor. Platform ilaveten GPU kaynaklarının daha verimli kullanılmasını gerçekleştiren VRS (değişken oranlı gölgelendirme) yöntemini de destekliyor.
Qualcomm’a göre Snapdragon Game Super Resolution, çözünürlüğü, kare süratini ve pil ömrünü çoğaltmak amacıyla yeni bir teknik kullanıyor. Qualcomm, Snapdragon Adreno GPU’ları amacıyla optimize edilmiş tek geçişli uzamsal çözünürlük artırma yöntemi olarak tanımlıyor. Tek geçişli sistem, hafıza tüketimini, bant genişliğini, gecikmeyi ve pil tüketimini azaltıyor.

Qualcomm, yeni teknolojinin Android oyunlarda çözünürlük ve kare süratini artıracağını söylüyor. Desteklenen mobil oyunlarda çözünürlük 1080p’den 4K’ya, kare sürati 30fps’den 60fps ve üzeri sürate yükseltilecek. Qualcomm, GSR’ın başka mobil çözünürlük artırma çözümlerine kıyasla 2 kat performans artışı sağladığını belirtiyor.

Snapdragon Game Super Resolution destekli oyunlar

Qualcomm, yeni teknolojisi amacıyla bir dizi oyun stüdyosuyla iş birliği içersinde. Call of Duty Warzone Mobile, Jade Dynasty: New Fantasy, Return to Empire, Justice Mobile, Naraka Mobile, Farming Simulator 23 Mobile, ilk etapta duyurulan oyunlar arasında. Qualcomm GSR, bu sene içersinde kullanıma sunulacak.