Kredi Kartı ile Online Fatura Ödeme | Firma Ekle - Ücretsiz Firma Rehberi - Ücretsiz Firma Ekle

Kredi Kartı ile Online Fatura Ödeme

Okunma düzeyinin az olduğu ülkelerde, gerek sistem gerekse de yürüyüş bakımından devlet ...
Kredi Kartı ile Online Fatura Ödeme

Kredi Kartı ile Online Fatura Ödeme

Okunma düzeyinin az olduğu ülkelerde, gerek sistem gerekse de yürüyüş bakımından devlet ve özel sektör yönetimi tam oturmamıştır. Bunun sebeplerinden biri ise, halkın sömürülmesidir. Ülkemizde okunma düzeyinin oldukça artış göstermesiyle birlikte, teknoloji de aynı düzeyde artış göstermiştir. Sektörel bazda incelediğimizde, tüketimi en çok yapılan elektrik, doğalgaz ve su başta geliyor. Gıda ve market ihtiyaçlarından sonra düzenli bir şekilde bahsi geçenler geliyor. Gün geçtikçe tüketimi artan tüm ürünler, ücretleri de aynı oranla artış göstererek kişilerin önüne geliyor. O yüzden tüketmeden önce üretmek ve o ürünü işleyip, pazarını oluşturmak gerekiyor.

 Ülkemizde yer alan birçok tedarikçi firma ve kuruluşlar, artık sadece ithal etmekle kalmıyor. Büyük yerli firmaların bu konuda çalışmaları mevcut olduğu gibi, bu konuda projelerde artık destek bulmaya başladı. Çünkü okuma düzeyi artan ve bilinçlenen halk, kabarık ve şişirilmiş faturaları ödemiyor ve borcunu hakkını savunana kadar vermiyor. Bunun da en büyük sebebi aslında, üreten değil sadece tüketen bir toplum olmamızdan kaynaklı. Tüm bu sosyal açıdan bakıldığında gerek devlet yönetimi gerekse de tedarikçi firmalar, yeni ürün giriş kapısı arıyor. Daha önceki süreçlerde de olduğu gibi orta ve uzak doğu ülkelerinden petrol, elektrik ve doğalgaz ithalatını yapmaktayız. Lakin günümüzde enerjinin ne denli büyük pastaya sahip olduğunun herkes farkında ve bu konuda yeni çalışmalar yapmaktalar. Müşterilerin daha fazla fatura tahsilât etme alışkanlıklarının olması açısından, daha uygun ücretlerde satışları gerçekleştirmeyi hedefliyorlar. Örneğin doğalgaz ithalatı yapılarak, elektrik üretiminde kullanılıyor. Aynı süreç içerisinde birçok yenilenebilir enerji kaynağı kullanarak elektrik üretimi yapılıyor ve bu şekilde doğalgazın elektrik üretiminde yer alan payı da azalıyor. Aynı şekilde elektrik üretiminin artış göstermesinden kaynaklı, yapılan ithalatlarda da azalmaya gidiliyor. Bu süreç aslında bir zincir misali, birbirini takip etmektedir. Burada gerek devlet, gerekse de halk kazançlı çıkıyor. Kabarık ve şişirilmiş faturalar devletin ve tedarikçi firmaların bu stratejileri ile, tarihe karışıyor diyebiliriz. Günümüzde en çok yatırım alan projeler, enerji sektöründe oluyor. Enerji sektörünün bu denli yükselişi ve ortaya çıkan meblağlardaki bu artış beraberinde birçok sektörü de hareketlendiriyor. Örneğin su sektöründe m3 başına düşen birim fiyatında da, indirime gidilmesi gerektiği vurgulanıyor ve yeni su kaynaklarının bulunması için yer altı kazı çalışmaları yürütüldüğü söylenmektedir.

 Tüm bu gelişmelerden de anlaşıldığı üzere gelişen bir sistem var ve bu sistemin en kazançlı çıkanı da, halk oluyor. Kişilerin bu denli kazançlı çıkmalarının yanı sıra, hukuk sistemindeki gelişimlerden de dolayı artık günümüzde güven çerçevesinde kredi borcu ve kredi kartı borcu ödemeyi de internet üzerinden belli başlı sistemler ile yapabilir duruma geldikleri aşikâr. Doğalgaz, su ve elektrik faturaları da keza, internet üzerinden online bir şekilde saat fark etmeksizin ödenmesi yapılabiliyor.